sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Pastorałki z koladnikami

Dodano: 7 stycznia 2002, 17:58
Autor: (pim)

W miniony weekend w powiecie parczewskim zorganizowano urozmaicony II Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda”.

W sobotę aż około 250 uczestników w Starostwie Powiatowym w Parczewie wzięło udział w przeglądzie zespołów, chórów (z parczewskiego Gimnazjum Publicznego) i solistów wykonujących kolędy. Były prezentowane również wersje instrumentalne. Atrakcją stała się tam grupa kolędnicza z Sosnowicy wykonująca program "Otworzyły się ich oczy”.
Druga część wspomnianej imprezy w niedzielę odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszenkach. Wystąpiły zespoły ludowe z powiatu parczewskiego: "Wrzeciono” z Podedwórza, "Kukułki” i "Jarzębina” z Paszenek oraz "Kalina” i nowo powstała grupa z Klubu Seniora w Jabłoniu. Prezentowały one kolędy, pastorałki i widowiska obrzędowe związane z Bożym Narodzeniem. Duże zainteresowanie widzów wywołało widowisko "Kolędowanie z gwiazdą i turoniem” wykonane przez prawie 30 osób z "Wrzeciona”. Kolędników przyjmowała na scenie matka z grupką pięciorga swoich dzieci.
Wspomnianą imprezę organizowały: Parczewskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury, Biblioteka Powiatowa Centrum Kultury w Parczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Paszenkach.
Jadwiga Ogłozińska z BPCK poinformowała nas ponadto, że podsumowano tam także aktywność zespołów ludowych w 2001 roku. Władze starostwa podziękowały twórcom oraz wręczyły im puchary, dyplomy i albumy. Goście i widzowie zostali poczęstowani koladnikami - specjalnym ciastem drożdżowym z rodzynkami i suszonymi owocami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24