Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 marca 2018 r.
18:02

Po 17 latach jego firma będzie musiała opuścić lokal? Miasto ma wytłumaczenie

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
49 34 A A
Mirosław Krać
Mirosław Krać (fot. EB)

Zakład Gospodarki Lokalowej po siedemnastu latach wypowiada umowę najmu przedsiębiorcy z ulicy Leszczynowej w Białej Podlaskiej. Mirosław Krać twierdzi, że nie zna powodu, wie tylko, że ZGL chce zorganizować nowy przetarg na wynajem nieruchomości. Zdaniem prezydenta, przedsiębiorca miał zbyt preferencyjne warunki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krać działa na rynku od 1995 roku, a od 2001 roku wynajmuje budynek ZGL przy ulicy Leszczynowej. – Wezwano mnie w ubiegłym tygodniu do ZGL, poinformowano tylko o wypowiedzeniu umowy. Nikt nie chciał rozmawiać o zmianie warunków. Nie podano powodu – mówi Mirosław Krać. – Wiem tylko, że chcą zorganizować nowy przetarg z nową stawką czynszową – dodaje przedsiębiorca.

Obecnie płaci 13 zł za 1 mkw. powierzchni. A lokal zajmuje w sumie 107 mkw. – Tak skonstruowana została umowa i ZGL podwyższał stawkę o stopę inflacji. Ja tej kwoty nie wymyśliłem – zaznacza Krać, który zapewnia, że budynek był ruiną, a on go odnowił. Dbał też o przyległy plac. – Nigdy nie spóźniałem się z opłatami, nie chciałem żadnych ulg – podkreśla.

Prowadzi tam firmę handlowo-usługową zajmującą się wykańczaniem wnętrz, stolarką okienną i bramami garażowymi. Zatrudnia 9 osób. Za przedsiębiorcą wstawiła się Alicja Łagowska, radna niezależna.

– Pod względem prawnym ZGL ma prawo wypowiedzieć umowę, ale ze względów społecznych, etyczno-moralnych i ludzkich, nie godzi się wyrzucać przedsiębiorcę na bruk. Przecież ten człowiek narażony jest na stratę dorobku życia – podkreśla Łagowska.

Prezydent Dariusz Stefaniuk tłumaczy, że miasto nie może faworyzować tylko niektórych biznesmenów. – Umowa najmu jest niekorzystna dla ZGL. Najemca płaci tylko za lokal, który ma powierzchnię ok. 107 mkw. To nie jest wielka kwota. Poza tym, nie płaci za działkę (powierzchnia 2400 mkw. – przyp. red.). Nigdzie indziej nie ma takiej sytuacji – zaznacza prezydent.

– Pan Krać wybudował też na tej działce garaże, nie informując o tym nikogo. To samowola budowlana – dodaje Stefaniuk.

Ale przedsiębiorca odpowiada że to wolnostojące „blaszaki”, a nie murowane budynki. – Pan Krać może stanąć w przetargu, płacić normalne stawki i użytkować ten teren. Musi tylko spełnić te warunki i dojść do porozumienia z ZGL – stwierdza prezydent.

Tyle że Mirosław Krać myśli teraz raczej o likwidacji swojej działalności. – Przenieść się nie jest łatwo. Tam są ekspozycje, wystawki. A nowe miejsce, ulotki, pozwolenia, reklamy – to są koszty. Klienci są przyzwyczajeni to tego miejsca. A ja muszę w przeciągu trzech miesięcy opróżnić budynek – przyznaje przedsiębiorca.

Jednocześnie dziwi się, że ZGL wypowiada mu umowę. – Jest mnóstwo pustych lokali ZGL w mieście, są wyceny na 15 zł za 1 mkw. i nadal stoją one puste – zwraca uwagę.

Radna Łagowska przypomina jeszcze, że przed wyborami w 2014 roku prezydent podkreślał, że będzie wspierał małych i średnich przedsiębiorców. – Tymczasem teraz przyczynia się do likwidacji miejsc pracy. Przykład pana Mirosława dowodzi, że zatrudnienie straci 9 osób – podkreśla na koniec radna niezależna.

Czytaj więcej o:

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 marca 2018 o 13:09
285zł/m2 podobno tyle zapłaciło miasto za grunt w parku.Na Leszczynyowej pewnie mniejsze stawki z m2, ale żeby za darmo oddawać w użytkowanie takim c....om?!
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 09:24
A tak przy okazji tej skandaliczne sprawy z tzw biznesmenem Kracy, przypominam pani radnej Alicji Łagowskiej, że jak będzie biegać z ulotkami po osiedlu promując swoją osobę na kolejną kadencję do rady miasta trzeba będzie spojrzeć wyborcom w oczy, i co wtedy pani powie, że dba o dobro mieszkańców czy interesy swoich znajomych? 2400m2 przez 17 za darmo?! Jest takie "szczodre"inne miasto w Polsce ? Ma pani okazję wykazać się inicjatywą w tej sprawie i zachować się przyzwoicie.Zanim ktoś inny zawiadomi CBA i prokuratora o możliwym popełnieniu przestępstwa, może w trosce o finanse publiczne zrobi to pani? Wyborcy wezmą to pod uwagę przy głosowaniu-odwagi. Mieszkańcom należy się wyjaśnienie okoliczności powstania takiej umowy pomiędzy Kraciem a ZGL Będziemy się temu pilnie przyglądać.
A tak przy okazji tej skandaliczne sprawy z tzw biznesmenem Kracy, przypominam pani radnej Alicji Łagowskiej, że jak będzie biegać z ulotkami po osiedlu promując swoją osobę na kolejną kadencję do rady miasta trzeba będzie spojrzeć wyborcom w oczy, i co wtedy pani powie, że dba o dobro mieszkańców czy interesy swoich znajomych? 2400m2 przez 17 za darmo?! Jest takie "szczodre"inne miasto w Polsce ? Ma pani okazję wykazać się inicjatywą w tej sprawie i zachować się przyzwoicie.Zanim ktoś inny zawiadomi CBA i prokuratora o możliwym... rozwiń
Avatar
Mitolog / 15 marca 2018 o 23:21
Jarekkor napisał:
szkoda pisać. I po jednej i po drugiej stronie jest racja. Może i Mirek nie płacił ale to po 3 latach nowej zmiany ZGL dopatrzył się tego? bez jaj! 3 lata na to? jak tak to niech pracownik ZGL za to beknie i tyle
 Cóż, raz tylko był w historii taki herakles co stajnie augiasza pospszątał w 8 godzi, przy stawkach w ZGLu to i tak 3 lata to niezły wynik.
Avatar
Jarekkor / 15 marca 2018 o 21:28
szkoda pisać. I po jednej i po drugiej stronie jest racja. Może i Mirek nie płacił ale to po 3 latach nowej zmiany ZGL dopatrzył się tego? bez jaj! 3 lata na to? jak tak to niech pracownik ZGL za to beknie i tyle
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 15:21
oj Mirek płacze teraz po tym jak nachapał się tyle lat płacą grosze ale no cóż Mirek zawsze taki był, że lubił płakać nawet firmę przeniósł do gminy, by darmowego pracownika wziąć, a zaliczki za okna przetrzymywał na swoim koncie żeby tylko parę złotych zarobić, w końcu ktoś się na nim poznał
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 15:14
biedny Krać, oszust i naciągacz, udaje głupa po tym jak 17 lat oszukiwał miasto nie płaca nawet złotówki za działkę, która przywłaszczył stawiając na niej własne budynki, myślę że to sprawa dla prokuratury
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 11:57
biedny czlowiek bierze kase z gminy na czlowieka ktorego zatrudnia na wsi karac ma apartamenty a jego pracownik mieszka w kotlowni nic mu nie placi tylko czasami zaproponuje posilek a z gminy bierze kase na pracownika smiechu warte
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 11:48
oszust i nikt wiecej
Avatar
Czerwona Kaśka / 14 marca 2018 o 22:16
Kracuniu trzymaj się :-*
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 21:01
...i niech ma sobie 5 biznesów, od tego jest przedsiebiorcą. Potraficie tylko siedzieć przed komp. i liczyć na to, że Dyzio da wam pracę...no żebyście nie zdziwili się..
Avatar
Gość / 19 marca 2018 o 13:09
285zł/m2 podobno tyle zapłaciło miasto za grunt w parku.Na Leszczynyowej pewnie mniejsze stawki z m2, ale żeby za darmo oddawać w użytkowanie takim c....om?!
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 09:24
A tak przy okazji tej skandaliczne sprawy z tzw biznesmenem Kracy, przypominam pani radnej Alicji Łagowskiej, że jak będzie biegać z ulotkami po osiedlu promując swoją osobę na kolejną kadencję do rady miasta trzeba będzie spojrzeć wyborcom w oczy, i co wtedy pani powie, że dba o dobro mieszkańców czy interesy swoich znajomych? 2400m2 przez 17 za darmo?! Jest takie "szczodre"inne miasto w Polsce ? Ma pani okazję wykazać się inicjatywą w tej sprawie i zachować się przyzwoicie.Zanim ktoś inny zawiadomi CBA i prokuratora o możliwym popełnieniu przestępstwa, może w trosce o finanse publiczne zrobi to pani? Wyborcy wezmą to pod uwagę przy głosowaniu-odwagi. Mieszkańcom należy się wyjaśnienie okoliczności powstania takiej umowy pomiędzy Kraciem a ZGL Będziemy się temu pilnie przyglądać.
A tak przy okazji tej skandaliczne sprawy z tzw biznesmenem Kracy, przypominam pani radnej Alicji Łagowskiej, że jak będzie biegać z ulotkami po osiedlu promując swoją osobę na kolejną kadencję do rady miasta trzeba będzie spojrzeć wyborcom w oczy, i co wtedy pani powie, że dba o dobro mieszkańców czy interesy swoich znajomych? 2400m2 przez 17 za darmo?! Jest takie "szczodre"inne miasto w Polsce ? Ma pani okazję wykazać się inicjatywą w tej sprawie i zachować się przyzwoicie.Zanim ktoś inny zawiadomi CBA i prokuratora o możliwym... rozwiń
Avatar
Mitolog / 15 marca 2018 o 23:21
Jarekkor napisał:
szkoda pisać. I po jednej i po drugiej stronie jest racja. Może i Mirek nie płacił ale to po 3 latach nowej zmiany ZGL dopatrzył się tego? bez jaj! 3 lata na to? jak tak to niech pracownik ZGL za to beknie i tyle
 Cóż, raz tylko był w historii taki herakles co stajnie augiasza pospszątał w 8 godzi, przy stawkach w ZGLu to i tak 3 lata to niezły wynik.
Avatar
Jarekkor / 15 marca 2018 o 21:28
szkoda pisać. I po jednej i po drugiej stronie jest racja. Może i Mirek nie płacił ale to po 3 latach nowej zmiany ZGL dopatrzył się tego? bez jaj! 3 lata na to? jak tak to niech pracownik ZGL za to beknie i tyle
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 15:21
oj Mirek płacze teraz po tym jak nachapał się tyle lat płacą grosze ale no cóż Mirek zawsze taki był, że lubił płakać nawet firmę przeniósł do gminy, by darmowego pracownika wziąć, a zaliczki za okna przetrzymywał na swoim koncie żeby tylko parę złotych zarobić, w końcu ktoś się na nim poznał
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 15:14
biedny Krać, oszust i naciągacz, udaje głupa po tym jak 17 lat oszukiwał miasto nie płaca nawet złotówki za działkę, która przywłaszczył stawiając na niej własne budynki, myślę że to sprawa dla prokuratury
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 11:57
biedny czlowiek bierze kase z gminy na czlowieka ktorego zatrudnia na wsi karac ma apartamenty a jego pracownik mieszka w kotlowni nic mu nie placi tylko czasami zaproponuje posilek a z gminy bierze kase na pracownika smiechu warte
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 11:48
oszust i nikt wiecej
Avatar
Czerwona Kaśka / 14 marca 2018 o 22:16
Kracuniu trzymaj się :-*
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 21:01
...i niech ma sobie 5 biznesów, od tego jest przedsiebiorcą. Potraficie tylko siedzieć przed komp. i liczyć na to, że Dyzio da wam pracę...no żebyście nie zdziwili się..
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 0 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 4 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 23 3

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 11 3

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!