niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Po imprezie został niesmak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2006, 18:18

Pieniądze na organizację zjazdu absolwentów wisznickiego liceum były zbierane na prywatnym koncie. Dlaczego? Bo dyrektor tej szkoły i współorganizator
zjazdu w jednej osobie nie chciał, żeby liceum założyło specjalny rachunek na ten cel.

Zjazdy absolwentów wisznickiego liceum są organizowane co dziesięć lat. Zarówno dziesięć, dwadzieścia, jak i trzydzieści lat temu uczestnicy wpłacali pieniądze na specjalne rachunki zakładane na tę okazję. Tym razem było inaczej. Zjazd dla ponad trzystu osób organizował przewodniczący rady wspólnie z dyrektorem szkoły i miejscowym właścicielem sklepu spożywczego. Ponad 45 tys. zł zasiliło prywatne konto przewodniczącego.
Nie wszystkim uczestnikom zjazdu taki sposób zbierania pieniędzy przypadł do gustu. - Zdziwiło mnie, że muszę wpłacić 150 zł na prywatny rachunek - mówi jedna z uczestniczek zjazdu absolwentów (nazwisko do wiadomości redakcji). - Zwróciłam nawet uwagę, że tak nie może być, ale to nic nie dało. Chciałam się jednak spotkać ze starymi znajomymi, więc wpłaciłam pieniądze.

Czemu pieniądze popłynęły na prywatne konto? Roland Chilczuk tłumaczy, że starał się założyć specjalny rachunek na potrzeby zjazdu absolwentów, jednak mówiono mu, że to niemożliwe. - Nawet bank w Wisznicach nie chciał ze mną o tym rozmawiać - tłumaczy Chilczuk.
Bank potwierdza. - Organizacje społeczne niemające osobowości prawnej nie mogą założyć konta - tłumaczy Zbysław Gabrylewicz, prezes Banku Spółdzielczego w Wisznicach. - Ale gdyby liceum chciało je założyć, nie byłoby problemu.
Dlaczego szkoła tego nie zrobiła? Krzysztof Wroński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach odpowiada krótko. - To nie jest nasza impreza i nie widzę potrzeby, żeby szkoła miała zakładać konto.

Od zjazdu minęły już ponad dwa tygodnie. A wydatki na imprezę nie są oficjalnie rozliczone. Chilczuk twierdzi, że na jego rachunku zostało jeszcze ponad tysiąc złotych z wpłat uczestników zjazdu. Pieniądze mają być przeznaczone na pokrycie trzech niezapłaconych faktur. Organizator zjazdu zapewnia, że za kilka dni udostępni każdemu zainteresowanemu dokładne sprawozdanie z załączonymi rachunkami. I deklaruje, że skoro jego społeczne zaangażowanie spowodowało tyle zamieszania, następnego zjazdu na pewno nie będzie organizował. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!