poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Poczta w Międzyrzecu chodzi spać z kurami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2009, 09:20

Urząd Pocztowy w Międzyrzecu kończy pracę o godz. 18. Co robią mieszkańcy, którzy muszą nadać list lub wpłacić pieniądze? Jadą 27 km do Białej Podlaskiej lub odkładają wyprawę na pocztę na następny dzień.

- Sytuacja jest dokuczliwa. Codziennie pracuję dość długo, kiedy wracam do Międzyrzeca Podlaskiego raczej nie mam szans, by przed godz. 18 zdążyć na pocztę. Już kilka razy mi się zdarzyło, że wieczorem musiałem jeździć z Międzyrzeca Podlaskiego na pocztę w Białej Podlaskiej i tam dokonać wpłat.

Jeszcze gorzej jest w soboty, kiedy w moim rejonie poczta przy ul. Partyzantów w ogóle nie pracuje. Awizo, które dostaję w piątek, czeka do poniedziałku, bo listy polecone i przesyłki nie są w weekendy przekazywane na pocztę główną - narzeka pan Tomasz.

Marcin Duszek, radny powiatu bialskiego, też ma problem z wcześnie zamykaną pocztą.

- Już kolejny raz nie udało mi się do godz. 18 zapłacić składki ZUS na naszej międzyrzeckiej poczcie. Będę musiał pojechać do Białej Podlaskiej i tam uregulować należności. Przy okazji zapłacę za telefon - mówi radny, który od pewnego czasu stara się o wydłużenie godzin pracy choćby jednego z urzędów pocztowych w Międzyrzecu Podlaskim, tak by był czynny do godz. 20.

- Niektórzy mieszkańcy pracują nawet po 12-14 godzin dziennie i mają problemy z załatwieniem spraw na poczcie do godz. 18 - apeluje Marcin Duszek i na ostatniej sesji Rady Powiatu wystąpił z wnioskiem, aby samorząd skierował pismo do władz Poczty Polskiej w sprawie wydłużenia godzin pracy jednego z międzyrzeckich urzędów.

Tymczasem miejscowi pocztowcy nie podzielają zadania osób narzekających na czas pracy urzędów. Twierdza, że po południu i tuż przed godziną 18 przed okienkami prawie nie ma klientów. Przyznają, iż otrzymują pierwszy tego typu sygnał o potrzebie wydłużenia godzin pracy międzyrzeckich okienek pocztowych.

Elżbieta Mroczkowska, kierownik Działu Marketingu Oddziału Regionalnego Centrum Poczty w Lublinie, wyjaśnia, iż godziny otwarcia urzędów pocztowych są ustalane na podstawie obserwacji, kiedy klienci najchętniej korzystają z usług pocztowych. W mniejszych miastach standardem jest, że placówki pracują do godz. 18.

- Wynika to także z systemu logistycznego Poczty Polskiej, gdyż przesyłki po zakończeniu pracy urzędu są odbierane i przewożone do rozdzielni, a następnie ekspediowane w różnych kierunkach. Nie mieliśmy skarg mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego na godziny otwarcia urzędu. Po raz pierwszy spotykamy się z taką uwagą. Ale zawsze zdarzają się pojedyncze przypadki i ktoś będzie narzekał - mówi Mroczkowska i tłumaczy, że zmiana czasu pracy wiąże się z dodatkowymi kosztami dla poczty i obniżeniem rentowności urzędu pocztowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!