czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Pod opieką wiceministra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2003, 17:18

Włodzimierz Gajda i wiceminister Tadeusz Sławecki (z lewej) w pracowni komputerowej, w której trwają
Włodzimierz Gajda i wiceminister Tadeusz Sławecki (z lewej) w pracowni komputerowej, w której trwają

Utworzony w tym roku akademickim w Radzyniu Podlaskim Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny KUL stał się miejscem, które może uchodzić za radzyńską wizytówkę.

Prowadzący zajęcia z podstaw budowy i użytkowania komputerów Włodzimierz Gajda podkreśla, że radzyńskie władze powiatowe stworzyły warunki lepsze, niż w macierzystej uczelni lubelskiej. Dowodzi tego wyposażenie i sprzęt przygotowany na potrzeby kształcenia. Otrzymana z ministerstwa pracownia komputerowa przeznaczona dla młodzieży miejscowego zespołu szkól służy także studentom.
W radzyńskiej filii KUL informatykę studiują zaocznie 72 osoby. Przed początkiem roku akademickiego wydawało się, że trudno będzie pozyskać nawet 60 kandydatów. Okazało się, że zainteresowanie młodzieży przerosło te prognozy. Informatykę wykładają profesorowie Ryszard Smażewski i Paweł Urbanowicz.
Odwiedzający co pewien czas radzyński ośrodek dydaktyczny lubelskiej uczelni wiceminister edukacji i sportu Tadeusz Sławecki (był głównym inicjatorem powstania tej placówki) powiedział nam, że w tym roku planowane jest uruchomienie w Radzyniu Podlaskim specjalizacji z filologii angielskiej i rosyjskiej.
- Istotne są bardzo dobre stosunki władz powiatowych z władzami uczelni. Obecnie kształcenie musi spełniać wyzwania dzisiejszych czasów. Ludzi z mniejszych miejscowości nie stać na zamieszkanie w wielkich ośrodkach akademickich. Docelowo widzę potrzebę powołania w Radzyniu Podlaskim Centrum Kształcenia Ustawicznego. Z czasem warto urozmaicić ofertę zespołu szkół o kształcenie doradców dla rolników i samorządów w zakresie pozyskiwania środków z UE. Cieszę się, że wspólnym wysiłkiem udało się ożywić wznoszony od 17 lat budynek. Co roku będziemy oddawać kolejne jego części - mówi wiceminister Tadeusz Sławecki. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!