niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Poetyckie i prozatorskie laury

Autor: (mal)

Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego rozdało nagrody. Wybrano najlepsze utwory spośród nadesłanych 326 wierszy i 35 zestawów prozatorskich.

W poezji nie przyznano pierwszego miejsca. Natomiast dwa drugie przypadły Urszuli Michalak z Łodzi i Jackowi Karolakowi z Warszawy. Mariusz Szwonder z Ostródy otrzymał kolejną nagrodę. Zdecydowano przekazać wyróżnienie rzeczowe Annie Natalii Napiórkowskiej z Płocka.
Wśród uhonorowanych prozaików znajduje się nasz redakcyjny kolega Marek Pietrzela. Pierwszą i trzecią nagrodę w tej kategorii otrzymali Rafał Zubkowicz z Sarnak oraz Grażyna Leonowicz z Wymoja w województwie warmińsko-mazurskim.
Jurorzy podkreślają, że autorzy zarówno starszego jak i młodego pokolenia prowadzą dialog ciekawy dla człowieka i świata. Prezentują odkrywczy typ wrażliwości artystycznej i głęboką intuicję.
Specjalnie wyróżniono: za tematykę podlaską - Piotra Nazaruka z Białej Podlaskiej, za temat o patronie konkursu - Mariana Yoph-Żabińskiego z Polic. Działający przy bialskim "Piaście” Klub Literacki "Maksyma” nagrodził Izabelę Filipek z Warszawy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!