wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Poetyckie i prozatorskie laury

  Edytuj ten wpis
Autor: (mal)

Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego rozdało nagrody. Wybrano najlepsze utwory spośród nadesłanych 326 wierszy i 35 zestawów prozatorskich.

W poezji nie przyznano pierwszego miejsca. Natomiast dwa drugie przypadły Urszuli Michalak z Łodzi i Jackowi Karolakowi z Warszawy. Mariusz Szwonder z Ostródy otrzymał kolejną nagrodę. Zdecydowano przekazać wyróżnienie rzeczowe Annie Natalii Napiórkowskiej z Płocka.
Wśród uhonorowanych prozaików znajduje się nasz redakcyjny kolega Marek Pietrzela. Pierwszą i trzecią nagrodę w tej kategorii otrzymali Rafał Zubkowicz z Sarnak oraz Grażyna Leonowicz z Wymoja w województwie warmińsko-mazurskim.
Jurorzy podkreślają, że autorzy zarówno starszego jak i młodego pokolenia prowadzą dialog ciekawy dla człowieka i świata. Prezentują odkrywczy typ wrażliwości artystycznej i głęboką intuicję.
Specjalnie wyróżniono: za tematykę podlaską - Piotra Nazaruka z Białej Podlaskiej, za temat o patronie konkursu - Mariana Yoph-Żabińskiego z Polic. Działający przy bialskim "Piaście” Klub Literacki "Maksyma” nagrodził Izabelę Filipek z Warszawy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!