niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Pogotowie apeluje: Oznaczcie domy i ulice. Mamy problem z dojazdem

Dodano: 5 maja 2015, 17:44
Autor: Ewelina Burda

Dyrekcja pogotowia w Białej Podlaskiej apeluje o oznakowanie ulic i posesji. Ratownicy mają problemy w dotarciu do potrzebującego, bo tabliczek brakuje, albo są stare i nieczytelne. Za wzór stawiają Kąkolewnicę.

Takie trudności występują szczególnie na wsiach, na obrzeżach miast, zwłaszcza wtedy, kiedy karetka musi dotrzeć do potrzebującej osoby nocą – mówi Roman Filip, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej. - Znalezienie nieoznakowanej posesji to 2 lub 3 minuty, a te minuty często decydują o ludzkim życiu – dodaje szef pogotowia. Dlatego wystąpił z apelem do rad wszystkich gmin i miast z trzech powiatów: bialskiego, radzyńskiego oraz parczewskiego. To teren działania pogotowia.

– W niektórych miejscowościach domy nie są numerowane po kolei. Bywa że stoją kilkaset metrów od drogi głównej. Dlatego zaproponowałem samorządom, by w takich przypadkach stawiać przy drodze głównej strzałki – tłumaczy Roman Filip.

- W najbliższym czasie zaapelujemy do wszystkich mieszkańców z prośbą o oznaczanie posesji. Nie chodzi nam o straszenie karami grzywny, ale edukowanie, jak ważne jest takie oznakowanie. Przecież chodzi tutaj o zdrowie, a nawet życie – mówi wiceprezydent Adam Chodziński. - Od dłuższego czasu Urząd Miasta umieszcza tablice z nazwami ulic w miejscach, gdzie ich nie było oraz wymienia zniszczone. Akcja zakrojona jest na dużą skalę- dodaje Chodziński.

Oznakowanie nieruchomości oraz ulic to obowiązek, który na samorządy oraz właścicieli posesji nakłada ustawa „Prawo geodezyjne i kartograficzne”. – Powołuję się na przepisy prawne, ale przede wszystkim chodzi o uświadomienie ludzi, że prawidłowe oznakowanie posesji jest w ich interesie. Bo nikt nigdy nie wie, kiedy karetka będzie potrzebna – dodaje Roman Filip. Jako dobry przykład podaje Kąkolewnicę w powiecie radzyńskim. – Tam wszystkie ulice i posesje są oznakowane jednolitymi estetycznymi tabliczkami w widocznych miejscach, co świadczy o udziale administracji gminy w tym przedsięwzięciu – uważa szef pogotowia.

Karetki są wyposażone w nowoczesne systemy łączności, m.in. w nawigację. – To, owszem ułatwia nam dojazd, ale dobrze oznakowana posesja daje nam 100-procentową pewność, że jesteśmy pod właściwym adresem- zaznacza Roman Filip.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska pogotowie
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram akcję; na dobrą sprawę widziałbym tu większy udział dzielnicowych w kontroli tego obowiązku jaki nakładają przepisy; wszak nie jest to wymysł kierowcy karetki; pomijając przepisy oznakowanie budynku jest konieczne i pomocne, a przekonał się już pewnie o tym niejeden listonosz, kurier, taksówkarz; dostawca pizzy i pewnie niejednokrotnie ktoś z nas szukając konkretnego adresu.
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2015 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki związek ma stres z oznakowanie posesji. A tak naprawdę to ma rację ze kto nie ma predyspozycji do tego zawodu winien się zająć czym innym.
Rozwiń
Gość
Gość (7 maja 2015 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jeszcze imiona i nazwiska osób zameldowanych w danym domu. Kiedyś tak było i to uważam za słuszne.
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2015 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A powyższy dyrektor kiedyś stwierdził, że jak ktoś sobie nie radzi ze stresem to powinien pracę zmienić. http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,17850862,Psycholog_na_pomoc__Ratownicy_w_wielkim_stresie.html
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2015 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ma Facet racje za brak tabliczki mandat inaczej nie poprawia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!