sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Pojedzie do Pyrzyc

Dodano: 14 kwietnia 2002, 15:26

Katarzyna Doluk, uczennica V klasy Liceum Agrobiznesu w Leśnej Podlaskiej okazała się najlepszą w eliminacjach okręgowych XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Pod koniec przyszłego miesiąca będzie reprezentować Lubelszczyznę w rozgrywkach na szczeblu centralnym, które odbędą się w Pyrzycach koło Szczecina.

Organizatorami eliminacji okręgowych, w których startowało ponad 280 uczniów z 50 szkół województw podkarpackiego i lubelskiego były: Zespół Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli i Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach (pow. lubelski). Do eliminacji centralnych zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów. Obok Katarzyny Doluk południowe Podlasie reprezentować będą Alicja Warpas (Radoryż Smolany), Kamil Gałązka i Grzegorz Ostrowski (obaj Łuków).
Eliminacje okręgowe rozgrywane były w sześciu kategoriach: agrobiznes, produkcja zwierzęca, roślinna, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa oraz gospodarstwo domowe i żywienie człowieka. Katarzyna Doluk triumfowała w agrobiznesie.
Olimpiada składała się z części pisemnej i praktycznej. Podczas rozwiazywania testu trzeba było odpowiedzieć na 60 pytań. Maksymalnie można było uzyskać łącznie 120 punktów. Katarzyna Doluk zdobyła 99 punktów. Do startu w olimpiadzie przygotowywała się głównie pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Niedźwieckiej.
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Leśnej Podlaskiej, w skład którego wchodzą: Liceum Agrobiznesu, 3 i 5-letnie Technikum Ogrodnicze oraz Technikum Technologii Żywności (razem uczęszcza do nich ponad 600 dziewcząt i chłopców) w eliminacjach okręgowych reprezentowali także: Agata Firsiuk, Marek Jańczuk i Marek Osak. W swoich grupach zajęli również czołowe miejsca.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24