sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Katarzyna Doluk, uczennica V klasy Liceum Agrobiznesu w Leśnej Podlaskiej okazała się najlepszą w eliminacjach okręgowych XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Pod koniec przyszłego miesiąca będzie reprezentować Lubelszczyznę w rozgrywkach na szczeblu centralnym, które odbędą się w Pyrzycach koło Szczecina.

Organizatorami eliminacji okręgowych, w których startowało ponad 280 uczniów z 50 szkół województw podkarpackiego i lubelskiego były: Zespół Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli i Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach (pow. lubelski). Do eliminacji centralnych zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów. Obok Katarzyny Doluk południowe Podlasie reprezentować będą Alicja Warpas (Radoryż Smolany), Kamil Gałązka i Grzegorz Ostrowski (obaj Łuków).
Eliminacje okręgowe rozgrywane były w sześciu kategoriach: agrobiznes, produkcja zwierzęca, roślinna, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa oraz gospodarstwo domowe i żywienie człowieka. Katarzyna Doluk triumfowała w agrobiznesie.
Olimpiada składała się z części pisemnej i praktycznej. Podczas rozwiazywania testu trzeba było odpowiedzieć na 60 pytań. Maksymalnie można było uzyskać łącznie 120 punktów. Katarzyna Doluk zdobyła 99 punktów. Do startu w olimpiadzie przygotowywała się głównie pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Niedźwieckiej.
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Leśnej Podlaskiej, w skład którego wchodzą: Liceum Agrobiznesu, 3 i 5-letnie Technikum Ogrodnicze oraz Technikum Technologii Żywności (razem uczęszcza do nich ponad 600 dziewcząt i chłopców) w eliminacjach okręgowych reprezentowali także: Agata Firsiuk, Marek Jańczuk i Marek Osak. W swoich grupach zajęli również czołowe miejsca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!