wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Policja pod ogniem radnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2007, 19:41

Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie, a społeczne zaufanie do instytucji policji wyraźnie spada - ocenili radni powiatowi

i odrzucili sprawozdanie bialskiego komendanta w sprawie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie bialskim w 2006 roku.

Podczas ostatniej sesji za odrzuceniem sprawozdania komendanta sesji najostrzej lobowali radni PSL z Międzyrzeca Podlaskiego. Dla samorządowców i posłów innych opcji to nic innego, jak tylko polityczne żądanie zmian na stanowiskach komendantów w Białej Podlaskiej i w Międzyrzecu Podlaskim.
- Policja nie powinna wiązać się z politykami. Wicepremier Ludwik Dorn wielokrotnie podkreślał, że trzeba trzymać polityków z dala od nominacji komendantów powiatowych. Międzyrzeccy działacze PSL nie powinni zatem wpływać na to, co się dzieje w policji - mówi twardo poseł Tomasz Dudziński (PiS).
Franciszek Jerzy Stefaniuk, poseł PSL, odpiera zarzuty o domaganie się zmian kadrowych w policji. - Nic nie wiem na ten temat - ucina. Także Przemysław Litwiniuk (PSL), przewodniczący Rady Powiatu twierdzi, że ani rada, ani jego partia nie żądają zmian na stanowiskach komendantów O co więc chodziło radnym, kiedy odrzucali sprawozdanie bialskiego komendanta w sprawie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie bialskim w 2006 roku?

- Wskazaliśmy na potrzebę zmian metod działania policji. Chcemy, aby policja chroniła mieszkańców przed bezprawiem. Nie chcemy natomiast, żeby radni bronili ludzi przed policją pompującą statystyki. Tylko tyle i aż tyle - mówi przewodniczący Litwiniuk.
Podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, nie chce mówić o zakulisowych działaniach polityków. Zapewnia jednak, że nikt z nich nie żądał oficjalnie zmian na stanowiskach komendantów.
- Zgodnie z ustawą, jedynie prezydent miasta i starosta mogą opiniować kandydatów na stanowisko komendanta. Nie są to jednak dla nas opinie wiążące - podkreśla Wójtowicz. W jego ocenie bialska komenda jest przez zwierzchników Lublinie "w miarę dobrze postrzegana, jeśli idzie o osiągane wyniki”.
- Bialski samorząd miejski wyraża się o niej w samych superlatywach. Zgrzytem jest jednak negatywna opinia powiatu ziemskiego - dziwi się Janusz Wójtowicz. Dodaje, że bialski komendant miejski przygotowuje odpowiedź na tę opinię. Także Komenda Wojewódzka odpowie wkrótce na skargi radnych niezadowolonych z pracy policji w Międzyrzecu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!