poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Policja zbada sygnał o nielegalnej agitacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2009, 23:55
Autor: (pim)

Policja bada, czy doszło do złamania ciszy wyborczej podczas referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji Krystyny Jaśkiewicz, wójta gminy Sosnowica.

Informację o naruszeniu ciszy zgłosiła policji i delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Białej Podlaskiej sama Jaśkiewicz.

- Zawiadomiłam policję, że podczas nabożeństwa w niedzielę miejscowy ksiądz apelował, aby ludzie wzięli udział w referendum "zgodnie ze swoim sumieniem”. -
Uważam, że jest to naruszenie ciszy, gdyż istotna jest frekwencja. Moi zwolennicy informowali, że strona przeciwna podejmuje różne działania, w celu zwiększenia udziału mieszkańców gminy przy urnie. Choć do popołudnia frekwencja była kilkunastoprocentowa, to jednak obawiam się, że zorganizowanie dowozu może doprowadzić do udziału większej liczby głosujących - mówi Jaśkiewicz.

Referendum będzie ważne, kiedy frekwencja wyniesie co najmniej 30 procent uprawnionych do głosowania.

Pełnomocnik i inicjator tego referendum, Waldemar Włodarczyk, zarzucił wójt niekompetencje przy sprawowaniu funkcji, skłócenie lokalnej społeczności, niewłaściwą gospodarkę funduszami gminy oraz nieskuteczność w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych.

Wójt Krystyna Jaśkiewicz nie zgadza się z zarzutami.

Twierdzi, że pomogła miejscowej szkole w zdobyciu dotacji unijnych. W piątek Sąd Okręgowy oddalił jej skargę w trybie wyborczym na ulotkę wydaną przez komitet referendalny. Wójt zamierza wystąpić na drogę cywilną wobec komitetu za zarzuty zawarte w ulotce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!