czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Policjanci z Białej Podlaskiej z herbem miasta i sztandarem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2015, 09:45
Autor: Ewelina Burda

Na mundurach policjantów pojawi się herb miasta. W tym roku bialska policja dostanie też swój sztandar. O zgodę na wykorzystanie wizerunku św. Michała Archanioła wystąpił do prezydenta komendant policji. Rada Miasta na ostatniej sesji przychyliła się do tego wniosku.

- Jesteśmy jedyną komendą miejską w wojewódzkie lubelskim, która nie ma własnego sztandaru. A jesteśmy przecież drugą, co do wielkości jednostką w lubelskim garnizonie - mówi Jerzy Kwaśniewski, pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Okazja do wręczenia sztandaru będzie w lipcu. - W tym roku naszej komendzie powierzono organizację Wojewódzkiego Święta Policji. Przyjadą przedstawiciele policji i innych służb z całego kraju - dodaje Kwaśniewski.

Zgodnie z ceremoniałem, sztandar wręczy minister spraw wewnętrznych lub osoba przez niego wyznaczona. Na uroczystościach zaprezentuje się m.in. kompania honorowa. Herb miasta pojawi się również na mundurach policjantów, dokładnie na lewym rękawie kurtki.

- Wzór jest już gotowy. Zlecimy to odpowiedniej firmie. Noszenie emblematu będzie dla policjantów dobrowolne - zaznacza rzecznik bialskiej policji Jarosław Janicki.

Wizerunek św. Michała Archanioła na swoich mundurach mają m.in. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej. - To podniesie prestiż jednostki i umożliwi jej godne reprezentowanie podczas wielu uroczystości. To też element promocji miasta - przekonuje prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Pod jego przewodnictwem zawiązał się już społeczny komitet, który ufunduje policji sztandar. Radni poparli inicjatywę, ale nie obyło się bez komentarzy.

- Czy w związku z tym, że policjanci będą używali herbu miasta, będą mieszkańców bardziej karać, a może tylko upominać - dopytywał na ostatniej sesji radny Wojciech Romaniuk (PiS).

- Św. Michał Archanioł to patron mojego miasta i mojej parafii. I życzyłbym sobie, by ten herb do czegoś policjantów zobowiązywał. Żeby policjanci byli stróżami ładu i porządku. Żeby często ludziom wiele spraw tłumaczyli, a nie tylko nakładali mandaty - mówił z kolei Stanisław Nikołajczuk (PiS).

Obecni na sesji przedstawiciele policji, nie odnieśli się do komentarzy prawicowych radnych. Wojewódzkie Święto Policji odbędzie się najprawdopodobniej 17 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: policja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!