czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Pomoc przyjdzie szybciej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2002, 16:12

Jutro w radzyńskim szpitalu otwarty zostanie oddział ratunkowy. Umożliwi on prowadzenie sprawnych akcji ratowniczych nawet z udziałem śmigłowców, a także na szeroką skalę współpracę z pogotowiem ratunkowym i strażą pożarną.
Z inicjatywą zorganizowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w radzyńskiej placówce leczniczej wystąpił miejscowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej jeszcze w 1999 r. Obligował go do tego program Ministerstwa Zdrowia przygotowany pod hasłem "Zintegrowane ratownictwo medyczne”. Pierwsze środki finansowe na jego realizację pozyskano w następnym roku.
Nowy oddział powstał na bazie szpitalnej izby przyjęć. Składa się z 13 pomieszczeń, których powierzchnia użytkowa wynosi 536 metrów kwadratowych. Są one w pełni przystosowane do spełniania nowej roli. Zakupiony został także niezbędny sprzęt podstawowy m.in. 4 monitory parametrów życiowych, aparat przyłóżkowy RTG (umożliwia on robienie zdjęć rentgenowskich osobom nie mogącym się poruszać), stół operacyjny, respirator, defibrylator. Na realizację tego przedsięwzięcia wydatkowano około dwóch milionów złotych.
Radzyński Szpitalny Oddział Ratunkowy jesienią br. stanie się główną bazą Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z myślą o nim na szpitalnym parkingu urządzono już lądowisko dla śmigłowców sanitarnych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Oceny jego przydatności w ostatnich dniach dokonali specjaliści stołecznego LPR. W Radzyniu lądować będą przede wszystkim helikoptery sanitarne należące do oddziałów tego pogotowia w Bemowie koło Warszawy i Radawcu koło Lublina. Siedzibą kierownictwa PCPR stanie się obiekt Komendy Powiatowej Straży Pożarnej przy ul. Pomiarowej 1. Baza lokalowa dla niego jest już przygotowana, brakuje tylko odpowiedniego podłączenie telefonicznego.
Ostatnio w radzyńskim szpitalu leczonych jest każdego roku około 11 tys. pacjentów. Natomiast przychodnie w tym samym okresie udzielają ponad 76 tys. różnego rodzaju porad. Łącznie w SPZOZ pracuje obecnie 530 osób. W najbliższym czasie nie jest planowana zmiana stanu zatrudnienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!