sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Ponad 16 tysięcy żaków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2002, 15:59

Solidarne odsłonięcie pomnika A. Mickiewicza. Od prawej Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej Delega
Solidarne odsłonięcie pomnika A. Mickiewicza. Od prawej Jadwiga Droździel, dyrektor bialskiej Delega

Podczas miejskiej uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej został odsłonięty pomnik patrona szkoły Adama Mickiewicza oraz oddane do użytku obiekty sportowo-rekreacyjne.

Poświęcił je ks. kan. Mieczysław Lipniacki. Maciej Kosik, dyrektor wspomnianego zespołu powiedział nam, że przed dwoma laty, kiedy został ufundowany sztandar poświęcony nowemu patronowi, wówczas zapadła decyzja, aby przed budynkiem szkolnym zbudować pomnik. Pieniądze na ten cel przekazali nauczyciele, uczniowie i sponsorzy. Dyrektor Kosik szczególnie zabiegał o zlokalizowanie obelisku przez wejściem do szkoły.
Dzięki pomocy miasta bogata baza ZSO nr 2 z okazałym stadionem i salą sportową została uzupełniona o kompleks sportowo-rekreacyjny, w którym znalazło się małe boisko piłkarskie oraz boisko asfaltowe (w niedzielę i święta służy wiernym z pobliskiej parafii jako parking).
- Te obiekty są głównie przeznaczone na zajęcia wychowania fizycznego. Nikt nie wypędzi z nich po lekcjach dzieci, ale nie zgadzamy się na przebywanie tam przypadkowych osób dorosłych, ponieważ niektóre niszczą sprzęt. Z boisk mogą korzystać tylko grupy zorganizowane - mówi Maciej Kosik.
Inauguracji roku szkolnego w Białej Podlaskiej dokonał Andrzej Czapski, bialski prezydent, który zaznaczył, iż naukę rozpoczyna ponad 16 tysięcy uczniów w 13 przedszkolach, 9 szkołach podstawowych, 7 gimnazjach, 4 liceach ogólnokształcących, 3 zespołach szkół zawodowych i zespole szkół specjalnych. Pracuje w nich ok. 1200 nauczycieli. Po raz pierwszy na lekcje trafiło 730 pierwszoklasistów. Naukę w szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęło 1672 uczniów.
A. Czapski zaznaczył, że sukcesem miasta jest to, iż nikt, kto chciał się uczyć w szkole ponadgimnazjalnej, nie został pozbawiony tej szansy. Niestety, nie wszyscy trafili do wymarzonych szkół. Otrzymali jednak propozycję nauki w innych placówkach. Bialski prezydent prosił nauczycieli o współpracę z rodzicami, Kościołem i instytucjami zajmującymi się wychowaniem o jednolitość wzorów wpajanych młodzieży. W trakcie uroczystości wręczono także akty nadania stopnia nauczycieli mianowanych. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!