wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Popłynie gaz z Białorusi

Dodano: 26 września 2001, 18:27
Autor: (mal)

Dostarczanie białoruskiego gazu,
o 20 procent tańszego od oferowanego przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe zaproponowała kilku podlaskim miejscowościom firma Heat Engineering Poland z Lublina.

Inwestor zamierza wybudować gazociąg przebiegający w Polsce od wsi Kuzawka w gminie Terespol aż do Puław. Liczy bowiem na tamtejsze Zakłady Azotowe, które zużywają ogromne ilości gazu. Mieszkańcy obszaru, przez który pociągnięta będzie nitka, uzyskają dostęp do paliwa za sprawą planowanej w Koroszczynie stacji redukcyjno-pomiarowej i mniejszych jednostek usytuowanych po zrealizowaniu projektu w Zalesiu, Łomazach, Rossoszu, Wisznicach. Doprowadzenie gazu do gminnych kotłowni będzie jednak możliwe, gdy gminne i powiatowe władze samorządowe pomogą inwestorowi zjednać właścicieli gruntów pod budowę.
Przedstawiciele firmy spotkali się wczoraj w tej sprawie u bialskiego starosty Bogusława Żądły z wójtami wymienionych gmin. W rozmowach wziął także udział pracownik lubelskiego Biura Inżynierii Komunalnej. W przyszłym tygodniu zbiorą się wszyscy ponownie przy stołach roboczych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24