sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Powyżej średniej krajowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2002, 15:55
Autor: Beata Malczuk

Lepiej niż na sprawdzianie próbnym i do tego wyprzedziliśmy województwo - cieszy się większość dyrektorów bialskich podstawówek. Mają powód do satysfakcji i pewność, że ich uczniowie poradzą sobie w gimnazjach.

Na dziewięć szkół podstawowych w mieście tylko dwie mają średnią poniżej wojewódzkiej. - Jesteśmy trochę zaskoczeni wynikiem, bo na próbnym sprawdzianie byliśmy o dwa i pół punktu lepsi od miasta i gminy. Może obecność obserwatora z kuratorium zestresowała piszących - zastanawia się Henryka Kurzajewska, dyrektor SP im. Henryka Sienkiewicza.
Placówka osiągnęła wynik 28,96 punktów na 40 możliwych. To o pół punktu mniej niż wynosi nota szkół Lubelszczyzny (29,47). Trzy setne poniżej średniej województwa odnotowała SP nr 5. - Uczęszcza do nas sporo dzieci wiejskich, a one jak wiadomo, trochę odbiegają poziomem - komentuje Ewa Majewska, z-ca dyrektora.
O pełnym sukcesie mogą mówić pedagodzy z "jedynki”. Wspólnie z uczniami wypracowali pierwsze miejsce w mieście. To dzięki dużej liczbie zdolnych podopiecznych i jak zauważa dyrekcja, odpowiedniemu "dopracowaniu” ich przez nauczycieli.
Nie narzekają też w SP nr 2. Średnia powyżej 30 satysfakcjonuje wszystkich. Kilkunastu uczniów otrzymało maksymalną liczbę czterdziestu punków. Dobrze wypadły klasy integracyjne i autorskie.
189 szóstoklasistów pisało test w SP nr 3. - Jesteśmy zadowoleni. Mamy uczniów z różnych środowisk, jak na ich możliwości spisali się dobrze - podkreśla Grażyna Główka, dyrektor SP im. Marii Konopnickiej. 39 sprawdzanych dzieci posiada orzeczenia z poradni pedagogiczno-psychologicznej.
W szóstce jednemu z uczniów choroba nie pozwoliła przystąpić do sprawdzianu. Dziecko prawdopodobnie w czerwcu będzie zdawało egzamin. - Przyłożyli się do nauki szczególnie ci, którym niespecjalnie poszło na próbnym. Widać po indywidualnych średnich, kto się podciągnął. Ogólnie wypadliśmy teraz lepiej - twierdzi Katarzyna Szucka, z-ca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza.
Słabsi uczniowie, których rodzice nie zadbali o orzeczenia dające podstawę do obniżenia wymagań, mogą być niezadowoleni ze swoich osiągnięć. Takie przypadki odnotowała SP nr 4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!