niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Minister rolnictwa odwołał prezesa ANR

Dodano: 24 listopada 2015, 17:48
Autor: eb

Związany z ziemią łukowską Leszek Świętochowski został odwołany z funkcji prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych/ fot. archiwum L. Świętochowski <br />
Związany z ziemią łukowską Leszek Świętochowski został odwołany z funkcji prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych/ fot. archiwum L. Świętochowski

Leszek Świętochowski odwołany z funkcji prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych.

Związany z PSL Świętochowski szefował Agencji od lutego 2012 roku. Obecnie, jest radnym powiatu łukowskiego. Swoją pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku w urzędzie gminy w Stoczku Łukowskim.  W 2006 roku był zastępcą kierownika delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej. Od maja 2008 roku do czasu nominacji na prezesa ANR był dyrektorem Oddziału Terenowego ANR w Lublinie.

- Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela premier Beata Szydło powierzyła 20 listopada Waldemarowi Humięckiemu pełnienie obowiązków prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, do czasu powołania prezesa ANR – czytamy w oficjalnym komunikacie resortu rolnictwa.

Waldemar Humięcki za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego był wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. Obecnie jest radnym PiS z warszawskiej dzielnicy Ursus. - Pan Leszek Świętochowski został odwołany ze stanowiska Prezesa Agencji i obecnie jest w okresie wypowiedzenia –potwierdza z kolei Grażyna Kapelko, rzecznik prasowy ANR.


Oprócz powołania nowego prezesa, minister Krzysztof Jurgiel wysłał do oddziałów terenowych ANR pismo polecające wstrzymanie przetargów na sprzedaż i wydzierżawianie gruntów z zasobu Skarbu Państwa. PiS w kampanii wyborczej wielokrotnie zapowiadało zmianę ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Partia Jarosława Kaczyńskiego uważa, że przepisy należy  zaostrzyć, tak by grunty rolne mogli nabywać jedynie indywidualni rolnicy.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2015 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 

Pewnie jesteś peeselowcem co bez wazeliny włazi tępaku.

 a kot cie prezesa jebał
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie jesteś peeselowcem co bez wazeliny włazi tępaku.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 

Wszystkich tępaków z psl zajmujących stanowiska w lubelskim, na pysk.

 zacytuję twego guru jełopie ,,spieprzaj dziadu,, koniec cytatu.
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2015 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkich tępaków z psl zajmujących stanowiska w lubelskim, na pysk.
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2015 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może partia Jarosława Kaczyńskiego rozwiąże problem zrabowanej rolnikom w 1944 ziemi? Ziemia miała swoich właścicieli. Została im odebrana w imię bandyckiego przepadku mienia. Do dnia dzisiejszego nikt nie pochylił się nad tym problemem. Jeśli tak, to zasadne wydaje się pytanie: w Polsce można bezkarnie rabować i zabijać?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!