Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 maja 2016 r.
16:22

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Radzynia. "Na zaproszenie burmistrza"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 45 A A
11 listopada prezydent Andrzej Duda był w Białej Podlaskiej, a 31 maja będzie w Radzyniu Podlaskim/ fot.archiwum
11 listopada prezydent Andrzej Duda był w Białej Podlaskiej, a 31 maja będzie w Radzyniu Podlaskim/ fot.archiwum

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Radzynia Podlaskiego. 31 maja spotka się z mieszkańcami na dziedzińcu Pałacu Potockich.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To nie pierwsza wizyta głowy państwa na południowym Podlasiu. W ubiegłoroczne Święto Niepodległości Andrzej Duda nie maszerował w Warszawie, lecz śpiewał „Hej, hej ułani” z tysiącami mieszkańców Białej Podlaskiej. To właśnie podczas tej wizyty burmistrz Jerzy Rębek (PiS) złożył zaproszenie prezydentowi. – Pan prezydent obiecał że przyjedzie. Nie spodziewaliśmy się że tak szybko. Specjalnej okazji nie ma – przyznaje Anna Wasak, asystentka burmistrza. – Planujemy spotkanie z mieszkańcami na dziedzińcu Pałacu Potockich. Chcemy pokazać ten zabytek prezydentowi i światu. Będzie piękna uroczystość – podkreśla Wasak. Wybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku zespół pałacowo - parkowy Potockich to najcenniejszy zabytek Radzynia.

– Wizyta odbywa się na zaproszenie burmistrza miasta – potwierdza Agnieszka Kołacz-Sarnowska z zespołu prasowego Biura Szefa Gabinetu Prezydenta Polski.

Początek o godz. 17:30. W programie m.in. wystąpienie Prezydenta RP oraz burmistrza Jerzego Rębka (PiS). Do tego koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo z Radzynia. Ze względu na procedury bezpieczeństwa, organizatorzy proszę o wcześniejsze przybycie – od godz. 16:00. Wejście na dziedziniec pałacu będzie dostępne przez bramę zachodnią, od ul. Jana Pawła II oraz przez Żelazną Bramę.

Do obsługi wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białej Podlaskiej redakcje skierowały ponad 60 dziennikarzy i cztery wozy transmisyjne ogólnopolskich telewizji. – Zabiegałem o tę wizytę wielokrotnie, właściwie od momentu, kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta. Mamy swoich przyjaciół w jego kancelarii. Cieszę się, że zaproszenie zostało przyjęte. Uważam to za swój osobisty sukces – podkreślał wtedy Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Sonda: Andrzej Duda został wybrany na Prezydenta RP 24 maja 2015 r. Jak oceniasz jego rządy?

Liczba głosów: 681
54.04%
Źle
41.7%
Dobrze
4.26%
Średnio

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 14:48
Nie zdziwił bym sie jak by ten co tak pisze o KOD-zie i o Kijowskim sam był złodziejem i alimenciarzem bo większośc w Polsce nie płaci alimentów. A jeszcze gwoli wyjaśnienia zanim nastepnym razem cos głupiego i nie sprawdzonego przez siebie napiszesz to sprawdź bo Kijowski płacił tylko nie tyle ile mu zasadzono ale tyle ile był na ówczesny czas płacic.
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 14:45
Żenada , jeszcze go nikt tak na prawde nie przywitał mówiac mu kim jest. Szkoda , że mnie nie bedzie bo bym mu to wygarnął przy okazji.
Avatar
MIREK / 27 maja 2016 o 14:15
Żebyście dopłacali to za żadne pieniądze nie dołączyłbym do zaKODowanych PO-spolitych oszustów i złodziei.Kogo wy reprezentujecie pajace jedne.Świnie odsunięte od koryta ? Ten wasz ruch na czele z alimenciarzem Kijowskim to jedna wielka lipa.
Avatar
Maniek / 27 maja 2016 o 14:04
Zapytaj SLD, PSL i PO gdzie oni przej...bali twoja emeryturę :)
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 12:53
Zapraszam wszystkich w Lubelskim, i całej Polsce, do przyłączania się do okręgowych (wojewódzkich) Komitetów Obrony Demokracji!!! Działajmy dla wolności Polski!!!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 22:51
Prezydent który ułaskawia swoich kolegów partyjnych, który w środku nocy zaprzysięga sędziów, który nie przyjmuje ślubowania od prawidłowo wybranych sędziów TK choć nakazuje mu to Konstytucja, który obraża Polaków tylko dlatego że są innej opcji politycznej - jak może być oceniany ? .... a to dopiero rok prezydentury. Jaką zrobił jedną dobrą rzecz ze swoich obietnic wyborczych które obiecał zrobić w ciągu tego roku? Żadnej!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:51
Jest praktykującym katolikiem, nie jest TW, jest uczciwy, wykształcony i pracowity, nie współpracuje z obcymi wywiadami - i to mi wystarcza.
Avatar
qwerty / 26 maja 2016 o 20:21
A teraz podaj przykład tej merytorycznści pary prezydenckiej.
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:11
Czy Rzeplinski nie był z PO? OWSZEM BYŁ!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:10
Duda jest spoko. Reszta, to pionki i zdrajcy: Kwach - alkoholik, TW, Bolek - kapuś, kłamca, TW, Bronek - WSI, Jaruzel - GRU - "otake polskie" zdrajców zostawiam daleko!
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 14:48
Nie zdziwił bym sie jak by ten co tak pisze o KOD-zie i o Kijowskim sam był złodziejem i alimenciarzem bo większośc w Polsce nie płaci alimentów. A jeszcze gwoli wyjaśnienia zanim nastepnym razem cos głupiego i nie sprawdzonego przez siebie napiszesz to sprawdź bo Kijowski płacił tylko nie tyle ile mu zasadzono ale tyle ile był na ówczesny czas płacic.
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 14:45
Żenada , jeszcze go nikt tak na prawde nie przywitał mówiac mu kim jest. Szkoda , że mnie nie bedzie bo bym mu to wygarnął przy okazji.
Avatar
MIREK / 27 maja 2016 o 14:15
Żebyście dopłacali to za żadne pieniądze nie dołączyłbym do zaKODowanych PO-spolitych oszustów i złodziei.Kogo wy reprezentujecie pajace jedne.Świnie odsunięte od koryta ? Ten wasz ruch na czele z alimenciarzem Kijowskim to jedna wielka lipa.
Avatar
Maniek / 27 maja 2016 o 14:04
Zapytaj SLD, PSL i PO gdzie oni przej...bali twoja emeryturę :)
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 12:53
Zapraszam wszystkich w Lubelskim, i całej Polsce, do przyłączania się do okręgowych (wojewódzkich) Komitetów Obrony Demokracji!!! Działajmy dla wolności Polski!!!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 22:51
Prezydent który ułaskawia swoich kolegów partyjnych, który w środku nocy zaprzysięga sędziów, który nie przyjmuje ślubowania od prawidłowo wybranych sędziów TK choć nakazuje mu to Konstytucja, który obraża Polaków tylko dlatego że są innej opcji politycznej - jak może być oceniany ? .... a to dopiero rok prezydentury. Jaką zrobił jedną dobrą rzecz ze swoich obietnic wyborczych które obiecał zrobić w ciągu tego roku? Żadnej!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:51
Jest praktykującym katolikiem, nie jest TW, jest uczciwy, wykształcony i pracowity, nie współpracuje z obcymi wywiadami - i to mi wystarcza.
Avatar
qwerty / 26 maja 2016 o 20:21
A teraz podaj przykład tej merytorycznści pary prezydenckiej.
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:11
Czy Rzeplinski nie był z PO? OWSZEM BYŁ!
Avatar
Gość / 26 maja 2016 o 20:10
Duda jest spoko. Reszta, to pionki i zdrajcy: Kwach - alkoholik, TW, Bolek - kapuś, kłamca, TW, Bronek - WSI, Jaruzel - GRU - "otake polskie" zdrajców zostawiam daleko!
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!