poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Projekt „Lotnisko”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2002, 19:43

Rusza budowa portu cargo w Białej Podlaskiej. Ponad 3,5 tysiąca właścicieli okolicznych nieruchomości otrzyma z Urzędu Miejskiego zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu pod tę inwestycję.

To pierwszy krok na drodze do budowy portu osobowo-towarowego. Od najbliższego czwartku projekt planu zagospodarowania przestrzennego „Lotnisko” będzie wyłożony do publicznego wglądu w UM. Zainteresowani będą mogli wnosić do niego swoje uwagi.
Wniosek o ustalenie warunków zabudowy złożyła polsko-turecka spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód. Inwestor zdecydował się rozpocząć starania o budowę, choć wciąż niepewne są losy towarzyszącej lotnisku strefy gospodarczej. Minister ochrony środowiska nie zgodził się bowiem na odlesienie 800 hektarów lasów wokół lotniska. A bez tego strefa nie może powstać.
Wojewoda lubelski, Andrzej Kurowski, podczas zeszłotygodniowego spotkania zapewnił Vahapa Toya, prezesa spółki E & K, że zamierza zwrócić się z poparciem bialskiej inwestycji m.in. do ministra środowiska Stanisława Żelichowskiego. Temat lotniska wojewoda omawiał także z przebywającym w Lublinie wicepremierem i ministrem infrastruktury Markiem Polem.
– Na życzenie Ministerstwa Skarbu Państwa dokonamy dodatkowych analiz związanych z planami funkcjonowania lotniska – dodał Ryszard Grabas, wiceprezes E & K. – Dzisiaj spotkamy się m.in. w tej sprawie z przedstawicielem Ministerstwa Gospodarki. Czas odgrywa coraz większą rolę w przygotowaniu przedsięwzięcia. Obecny miesiąc powinien być przełomowy.

Tu na razie jest ściernisko

Port lotniczy (pasażerski i towarowy) to tylko część inwestycji
w Białej Podlaskiej. Znacznie większe nakłady mają pójść
na budowę strefy gospodarczej, w której zlokalizowane by były: centrum handlowe i medyczne, biurowce, obiekty sportowe (w tym park wodny), miasteczko uniwersyteckie, hotele, szpital. Koszt inwestycji jest szacowany na około 3 mld dolarów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!