poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Protestowali w obronie szpitala w Łosicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2008, 16:29

Prawie półtora tysiąca osób uczestniczyło w pikiecie, którą zorganizował dziś Społeczny Komitet Obrony Szpitala.

Tłum przeszedł spod szpitala wokół rynku i zatrzymał się pod starostwem.

Protestujący przeciwko przygotowaniom do likwidacji szpitala domagali się spotkania ze starostą. Część z nich wbiegła do sekretariatu starostwa i wznosiła okrzyki żądające dymisji starosty Czesława Gizińskiego.

Dopiero po pewnym czasie przyjechał starosta, który poinformował zebranych, że siedlecki Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zrezygnował z dzierżawienia części nowo wybudowanego gmachu łosickiego szpitala. To nieco złagodziło oburzenie pikietujących. Alicja Rudaś, szefowa związku pielęgniarek i położnych, powiedziała nam, że jest zadowolona z protestu.

- Dotąd urzędnicy bez rozmów z kadrą szpitala i lekarzami decydowali o sprawach medycznych. Mamy nawet laparoskop, a starostwo chciało zlikwidować nam chirurgię. Pracuje u nas aż 236 osób. Walczymy nie tylko o miejsca pracy, ale o szansę na ratowanie życia łosiczan - podkreśla.

Starosta Giziński przyznaje, że po zamknięciu ginekologii, "wygaszany” jest dziecięcy. - Nie ma lekarzy do leczenia na oddziale wewnętrznym. Nie mamy pieniędzy na odprawy. Przy burzy społecznej od zbyt dawna wlecze się restrukturyzacja, na którą nie ma przyzwolenia załogi. Jest już o rok za późno. Teraz moi poprzednicy podgrzewają atmosferę - rozpacza starosta. Zadłużenie szpitala wynosi prawie 6 mln zł. Od miesięcy jego sytuacja jest krytyczna.
(pim)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!