poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Przedsiębiorcy o gołębiach: Spacerują po pawilonie i paskudzą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2010, 19:33

Użytkownicy pomieszczeń w pawilonie przy ul. Terebelskiej narzekają na obecność gołębi, które brudzą. Chcą, by właściciel nieruchomości założył kolce uniemożliwiające ptakom siadanie na dachu i pod nim.

Na piętrze pawilonu jest zatrzęsienie gołębi. Ptaki spacerują po belkach i po balustradach. Gniazdują pod dachem i chodzą obok reklamy sklepu zoologicznego "Wszystko dla ptaków”.

– Mamy kłopot z tymi ptakami, bo często zanieczyszczają przejścia w pawilonie. Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zgoda”, która jest właścicielem nieruchomości, niedawno czyściła ciągi piesze i schody. Ale wkrótce znów było brudno i cuchnęło – narzeka pani Katarzyna pracująca w pawilonie. Także właścicielka pobliskiego salonu fryzjerskiego narzeka na fatalne sąsiedztwo ptaków.

Firma Leszka Niewiadomskiego ma siedzibę w pawilonie przy Terebelskiej. Przedsiębiorca przyznaje, że od kilku lat znosi uciążliwość gołębi. – Ciągle leżą tu odchody ptaków. Nawet na poręczach. Małe dzieci, się brudzą, gdy idą z rodzicami po tarasie.

Prezes BSM "Zgoda” Bolesław Kuzioła wyjaśnia, że ma problemy z uregulowaniem sprawy sprzątania tego pawilonu. Tylko część budynku należy do spółdzielni. Wiele lokali zostało wykupionych przez przedsiębiorców. Niektórzy nie chcą wcale sprzątać klatek schodowych i tarasów, choć regulamin budynku nakazuje dbanie o czystość.

– Ptaki paskudzą. Ale obowiązkiem użytkowników lokali jest utrzymanie czystości, porządku i estetyki zarówno w lokalach, jak też na korytarzach, klatkach schodowych i w innych pomieszczeniach ogólnego użytku. Jednak nie wszyscy użytkownicy lokali przestrzegają tego obowiązku. To stąd, m.in. tak niepokojący stan pawilonu – podkreśla Kuzioła.

Tymczasem internauta Obserwator pisał na naszym forum, że BSM "Zgoda” czyściła pawilon, kiedy ptaki na belkach wysiadywały jajka. – Pracownicy, którzy czyścili pawilon, zganiali ptaki z gniazda, ale te wracały na jajka – relacjonował.

Pytany o to prezes zapewnia, że wcale nie były niszczone gniazda gołębi. Nie spędzano też ptaków z jajek.

Leszek Niewiadomski uważa, że na pawilonie przy Ertebelskiej, w miejscach gdzie gniazdują i przesiadują gołębie, należy założyć stosowane m.in. w Anglii, plastikowe kolce. To, jego zdaniem, sposób, by pozbyć się uciążliwego zanieczyszczania budynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!