środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Przegląd kolędniczy w Terespolu (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2013, 11:42

W Szkole Podstawowej nr 2 w Terespolu odbył się XIII Przegląd Kolędniczy "Już gwiazdeczka się kolebie".

Uczniowie z okolicznych szkół występowali w trzech kategoriach: grupy obrzędowe przedstawiające jasełka, soliści śpiewający kolędy i pastorałki, szopki betlejemskie.

W kategorii grup obrzędowych klas I-III triumfowali ex aequo uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J.U. Niemcewicza w Neplach pod opieką Małgorzaty Maleńczuk i II klasa z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach pod opieką Grażyny Wróblewskiej. Na drugim miejscu plasowali się uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu pod opieką Anny Kulhawczuk (prezentowali jasełka Cudowna noc) i uczniowie z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach pod kierunkiem p. Jolanty Zadrożnej.

Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu pod kierunkiem Doroty Szrychel (jasełka Pokonać zło). Drugą lokatę zajęła grupa z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach pod opieką Moniki Kożuchowskiej. Trzecie miejsce zajęła grupa obrzędowa pod opieką Anny Tomczuk i Grażyny Oleszczuk-Szabluk ze Szkoły Podstawowej im. J.U. Niemcewicza w Neplach.

W kategorii soliści najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu - Oliwia Bojczewska w grupie wiekowej klas I-III a w kategorii klas IV-VI Albert Daniluk. Na II miejscu plasowali się Alan Zielonka i Klaudia Peszuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Aleksandra Nowicka z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach. III miejsce w kategorii klasy I-III zajął Jakub Czerwiński z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach i Julita Kisielewska ze Szkoły Podstawowej im. J.U. Niemcewicza w Neplach - klasy IV-VI.

Najpiękniejsze szopki wykonali: I miejsce Maciej Lański ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu, II miejsce Gabriel Pomorski z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach i Klaudia Jezierska ze Szkoły Podstawowej im. J.U. Niemcewicza w Neplach, III miejsce Kacper Mikołajczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!