piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Prześwietlanie Toya

Dodano: 18 lutego 2003, 15:03

Marszałek województwa Henryk Makarewicz i turecki wizjoner Vahap Toy twierdzą, że obu zależy na rozw
Marszałek województwa Henryk Makarewicz i turecki wizjoner Vahap Toy twierdzą, że obu zależy na rozw

W najbliższych dniach ma zapaść ostateczna decyzja Zarządu Województwa Lubelskiego dotycząca ewentualnego przejęcia większościowego pakietu udziałów Skarbu Państwa w spółce Port Lotniczy Biała Podlaska

W tym tygodniu powinniśmy podjąć decyzję o przejmowaniu lub odrzuceniu akcji. Podczas rozmowy ze mną pan Vahap Toy oświadczył, że jest zainteresowany tym, abyśmy je przejęli. Pokazał mi dokumenty, z których wynika że wykonał to, do czego się zobowiązał i zapłacił należności. Faza projektów jest już zakończona. Toy czeka na decyzje administracyjne samorządu i miasta oraz na zezwolenie na budowę. Musi mieć sytuację jasną co do terenu - mówi Henryk Makarewicz, marszałek województwa.
Informuje, że wcześniej w sprawie inwestycji prowadził rozmowy z ambasadorem USA, który wiedział o bialskim przedsięwzięciu. Zamierza do nich wrócić.
Natomiast prezesa Epitu bulwersuje kończące się 15 marca zezwolenie na jego pracę w Polsce. Nie wie czy otrzyma zgodę wojewody mazowieckiego na dalszy pobyt. - Nie pojawiłem się znikąd. Nie wykorzystałem ani złotówki ze źródeł publicznych. Na każdym etapie przygotowywania inwestycji rozmawiałem z przedstawicielami władz. Dotychczas wydałem w Polsce miliony dolarów. Wiem, że tutaj jest wielu ludzi szanujących prawo, uczciwych. Są jednak niektórzy, co chcą zaszkodzić rozwojowi inwestycji i kraju. Ani prawo międzynarodowe, ani polskie nie pozwala na stwierdzenie "zrobiłeś już swoje, dostaniesz kopniaka i do widzenia”. Byłoby to nie do przyjęcia. Podtrzymuję wolę realizowania inwestycji. Nie mam żadnych dużych zaległości wobec Skarbu Państwa. Nasze zobowiązania są na bieżąco regulowane - mówi Vahap Toy. Wyjaśnia, że ostatnio zapłacił podatki równowartości 600 tysięcy dolarów, a wkrótce uiści dalsze 300 tysięcy.
Podkreśla, iż dotychczas finansował działalność spółki Port Lotniczy Biała Podlaska wydając na to półtora miliona złotych. - Jestem gotowy nadal utrzymywać budżet PLBP, ale chcę mieć kontrolę nad wydatkami i działalnością spółki. - oświadcza V. Toy. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24