poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Prześwietlanie Toya

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2003, 15:03

Marszałek województwa Henryk Makarewicz i turecki wizjoner Vahap Toy twierdzą, że obu zależy na rozw
Marszałek województwa Henryk Makarewicz i turecki wizjoner Vahap Toy twierdzą, że obu zależy na rozw

W najbliższych dniach ma zapaść ostateczna decyzja Zarządu Województwa Lubelskiego dotycząca ewentualnego przejęcia większościowego pakietu udziałów Skarbu Państwa w spółce Port Lotniczy Biała Podlaska

W tym tygodniu powinniśmy podjąć decyzję o przejmowaniu lub odrzuceniu akcji. Podczas rozmowy ze mną pan Vahap Toy oświadczył, że jest zainteresowany tym, abyśmy je przejęli. Pokazał mi dokumenty, z których wynika że wykonał to, do czego się zobowiązał i zapłacił należności. Faza projektów jest już zakończona. Toy czeka na decyzje administracyjne samorządu i miasta oraz na zezwolenie na budowę. Musi mieć sytuację jasną co do terenu - mówi Henryk Makarewicz, marszałek województwa.
Informuje, że wcześniej w sprawie inwestycji prowadził rozmowy z ambasadorem USA, który wiedział o bialskim przedsięwzięciu. Zamierza do nich wrócić.
Natomiast prezesa Epitu bulwersuje kończące się 15 marca zezwolenie na jego pracę w Polsce. Nie wie czy otrzyma zgodę wojewody mazowieckiego na dalszy pobyt. - Nie pojawiłem się znikąd. Nie wykorzystałem ani złotówki ze źródeł publicznych. Na każdym etapie przygotowywania inwestycji rozmawiałem z przedstawicielami władz. Dotychczas wydałem w Polsce miliony dolarów. Wiem, że tutaj jest wielu ludzi szanujących prawo, uczciwych. Są jednak niektórzy, co chcą zaszkodzić rozwojowi inwestycji i kraju. Ani prawo międzynarodowe, ani polskie nie pozwala na stwierdzenie "zrobiłeś już swoje, dostaniesz kopniaka i do widzenia”. Byłoby to nie do przyjęcia. Podtrzymuję wolę realizowania inwestycji. Nie mam żadnych dużych zaległości wobec Skarbu Państwa. Nasze zobowiązania są na bieżąco regulowane - mówi Vahap Toy. Wyjaśnia, że ostatnio zapłacił podatki równowartości 600 tysięcy dolarów, a wkrótce uiści dalsze 300 tysięcy.
Podkreśla, iż dotychczas finansował działalność spółki Port Lotniczy Biała Podlaska wydając na to półtora miliona złotych. - Jestem gotowy nadal utrzymywać budżet PLBP, ale chcę mieć kontrolę nad wydatkami i działalnością spółki. - oświadcza V. Toy. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!