wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Przewodniczący szykanowany

  Edytuj ten wpis

Przewodniczący związku zawodowego nie popierającego prowadzonej przez prezesa prywatyzacji twierdzi, że prezes łamie ustawę o związkach zawodowych. Kiedy przewodniczący wszystkich organizacji jechali na spotkanie z ministrem skarbu, prezes tylko jemu uniemożliwił wyjazd.

Przewodniczący Związku Zawodowego Robotników i Rzemieślników Polskich Daniel Kłak twierdzi, że prezes Leszek Spaliński go szykanuje, ponieważ związek, któremu przewodniczy jest jedynym, który nie poparł prywatyzacji prowadzonej przez prezesa. – Nie popieramy tej formy prywatyzacji zakładów mięsnych, ponieważ naszym zdaniem prezes chce przejąć kontrolę nad całą firmą. Nie pokazał nam nawet do tej pory statutu nowo tworzonej spółki – tłumaczy Daniel Kłak.
Jego zdaniem L. Spaliński szykanuje go od dłuższego czasu – Gdy byłem elektrykiem, jako niepokornego przeniósł mnie na stanowisko oborowego.
Kilka razy wysyłano mnie też do odległych baz zakładu. Dopiero wyrok Państwowej Inspekcji Pracy wymógł na prezesie przeniesienie mnie na moje stanowisko elektryka. Jestem jedynym przewodniczącym związków zawodowych, któremu nie pozwala się wejść bez przepustki do biurowca, gdzie nasz związek ma swoje biuro – opowiada Daniel Kłak.
Czara goryczy przepełniła się, kiedy przedstawiciele wszystkich czterech związków zawodowych w związku z trwającą prywatyzacją zostali zaproszeni na spotkanie do Ministerstwa Skarbu. – Mimo że miałem zaproszenie imienne, nie pojechałem. Prezes odmówił mi pozwolenia i podpisania delegacji – mówi DanielKłak.
– To niedopuszczalna ingerencja w niezależność związku. Nie można pozwolić na to, by prezes łamał ustawę o związkach zawodowych – powiedział nam poseł Wiktor Osik, który zwrócił się do ministra skarbu z prośbą o zbadanie prawidłowości przeprowadzania prywatyzacji łukowskich zakładów mięsnych.
Leszek Spaliński uważa, że nie szykanuje związku, ani nie ingeruje w jego działalność. – Ingerencją byłoby, gdybym wtrącał się w to, kto ma jechać do ministerstwa. Uważam, że pojechać powinien etatowy pracownik związku, a nie przewodniczący, który tego dnia powinien zostać w pracy – mówi Leszek Spaliński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!