poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Przy rozjechanej ulicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2007, 13:42

Po cichej i spokojnej dawniej uliczce krążą wielkie ciężarówki. Nieprzystosowana do takiego ruchu ulica się rozsypuje, drgania przenoszą się na domy.

Przy ul. Kościuszki stoi około 200 domków jednorodzinnych. TIR-y jażdża pod domami w drodze do kilkunastu powstałych w ostatnich latach zakładów pracy. Mieszkańcy ulicy mają dość i postanowili poszukać pomocy w powiecie. To do niego należy droga, przy której się męczą. - Aż serce boli, kiedy słyszę łomot ciężarówek. Przez trzydzieści lat po zbudowaniu domu był spokój, a teraz ściany pękają. Nawet w nocy trudno spać - żali się Józef Wysokiński, emeryt mieszkający przy Kościuszki. - Tymczasem władze powiatowe nas lekceważą. Odpisały mi, że nie ma pieniędzy na remonty.
Międzyrzecka delegacja wybrała się więc na ostatnią sesję bialskiego powiatu. Radny Bogdan Ślósarski zaproponował na sesji powołanie wspólnej komisji samorządów miasta Międzyrzeca Podlaskiego i powiatu bialskiego. - Chodzi o zbadanie stanu jezdni i budynków przy tej ulicy. Doceniamy, że kilkuset mieszkańców ma tu pracę, ale ciężarówki powodują drgania przenoszone na budynki. Pękają ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Władze powiatowe i miejskie nie chcą tego zauważać. Liczymy, że przewodniczący rady zostanie ojcem i pilotem tej komisji - apelował radny Ślósarski.
Tadeusz Łazowski, starosta bialski, nie uszczęśliwił międzyrzeckiej delegacji. Poinformował, że powiat nie może obiecywać modernizacji tej ulicy. - Pewnie miasto by sobie łatwiej poradziło z tym zadaniem. Budżet Międzyrzeca Podlaskiego wynosi 32 mln zł, a całego powiatu zaledwie 60 mln zł. Nie mówimy "nie”. Będziemy nawet przygotowywać dokumentację. Może kiedyś wspólnie z miastem spróbujemy rozwiązać ten temat.
Przemysław Litwiniuk, przewodniczący bialskiej Rady Powiatu, powiedział nam, że postara się, aby powiat razem z burmistrzem Międzyrzeca przygotował w przyszłości dokumentację techniczną kosztującego około 3 mln zł remont jezdni. - Najpierw trzeba będzie doraźnie usuwać dziury w jezdni i ubytki w chodnikach. Nie możemy zamknąć dojazdu do wielu firm. Zanim zacznie się poważny remont, trzeba stworzyć alternatywny dojazd do zakładów produkcyjnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!