środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radni powołali klub: "Solidarny Radzyń”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2011, 21:23
Autor: (pim)

Poseł Jerzy Rębek zyskał wsparcie radnych z Radzynia Podlaskiego (Marek Pietrzela (archiwum))
Poseł Jerzy Rębek zyskał wsparcie radnych z Radzynia Podlaskiego (Marek Pietrzela (archiwum))

Grupa siedmiu radnych radzyńskiej Rady Miasta powołała klub pod nazwą "Solidarny Radzyń”.

Samorządowcy tym samym utożsamiają się z działaniami i decyzjami posła Jerzego Rębka, który znalazł się w nowym klubie parlamentarnym "Solidarna Polska” utworzonym przez Zbigniewa Ziobrę.

1 grudnia radni powołali klub, na którego przewodniczącego wybrali Roberta Mazurka, a na wiceprzewodniczącego Adama Adamskiego. Ponadto w "Solidarnym Radzyniu” znaleźli się Aldona Roguszewska, Jarosław Ejsmont, Piotr Skowron, Sławomir Sałata i Mieczysław Zając.

- Decyzję o założeniu klubu podjęliśmy z dwóch powodów. Po pierwsze jego istnienie w znaczny sposób usprawni naszą działalność na rzecz mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Działając w ramach klubu zyskamy możliwość wnioskowania i opiniowania w zakresie organizacji i trybu działania rady. Będziemy mogli również prezentować swoje stanowiska w ważnych kwestiach dla naszego miasta i jego mieszkańców - wyjaśnia.

- Drugim, równie ważnym powodem założenia przez nas klubu, jest chęć jednoznacznego utożsamienia się z osobą posła Jerzego Rębka. To właśnie z jego list, nie będąc członkami żadnej partii politycznej, startowaliśmy do Rady Miasta – brzmi fragment oświadczenia przekazanego mediom przez Mazurka.

Poseł Jerzy Rębek powiedział nam, że jest zadowolony z tej decyzji radnych. – To mnie wzmacnia i potwierdza, że są ludzie wierni idei solidarnego państwa. Wiedziałem o inicjatywie młodszych przyjaciół, ale ich nie inspirowałem. Z wielką sympatią ją przyjmuję, napawa radością i nadzieją – wyjawia poseł.

Dodaje, że już w sobotę w Radzyniu Podlaskim odbędzie się pierwsze spotkanie z sympatykami. Kolejne są przygotowywane w powiecie bialskim i parczewskim. Nie będą to na razie struktury partyjne, a jedynie gromadzenie się sympatyków w zespoły szczególnie otwarte na ludzi młodych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!