niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radni zagłosowali przeciwko szkole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2008, 16:38

W I LO już wiedzą: nie będzie remontu dachu i nowej elewacji. Radni nie dali na to miejskich pieniędzy.

Narzeka szkoła i prezydent Andrzej Czapski, bo to jego projekt budżetu zweryfikowali radni. - To decyzja polityczna - uważają w ratuszu.

- Gdy pada, sprzątaczki biegają ze ścierkami po szkole i zbierają deszczówkę. Powstają zacieki i tynk odpada. Na dodatek szykujemy się do organizacji zjazdu absolwentów i już wiadomo, ze nie zdążymy na jesień wyremontować dachu a spodziewamy się nawet dwóch tysięcy gości z różnych stron świata - mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor liceum.

Problem z pieniędzmi na remonty szkół i inne inwestycje to sprawa, która ciągnie się w Radzie Miasta od początku roku.

W styczniu radni zmniejszyli planowane przez prezydenta wydatki o ponad 13 milionów złotych. Sparaliżowało to wiele inwestycji. Teraz, po apelach prezydenta Rada Miasta poszła z Czapskim na częściowy kompromis.

Zgodziła się m.in. na dodanie 320 tys. zł na docieplenie budynku i wymianę stolarki okiennej II LO im. E. Plater, na zakup kotła warzelnego i patelni elektrycznej za 14 tys. zł do IV LO im. S. Staszica.

Ale radni odmówili jednak zwiększenia nakładów na remont w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego, bo zamiast przyznanych 400 tysięcy, szkoła miała by dostać milion złotych.

Nie pomogło tłumaczenie Andrzeja Czapskiego, że korekta planu wynika z konieczności dostosowania kosztów remontu do otrzymanego w lutym 2008 r. aktualnego kosztorysu inwestorskiego.

- W styczniu daliśmy szkole 400 tys. zł na dach, a tu raptem o ponad 150 proc. rosną koszty. Dach ma być z cennej miedzi? Jak tak można kalkulować zadanie - dziwi się radny Dariusz Stefaniuk, przewodniczący komisji budżetowej RM.

Gdy przyszło do głosowania 9 radnych było za dofinansowaniem remontu I LO, a 11 przeciw. - Jak absolwenci naszego liceum mogli głosować przeciwko remontom przed tak ważnym dla szkoły zjazdem wychowanków? - zastanawia się Waldemar Godlewski, zastępca prezydenta miasta, dawny dyrektor I LO.

- Co my mamy teraz zrobić? Już został rozstrzygnięty przetarg na wymianę dachu i nową elewację w I LO. Musimy go teraz odwołać. To jakiś wybryk radnych! - irytował się prezydent Czapski. Na dodatek w przetargu udało się znaleźć wykonawcę za 900 tys. zł. - Teraz trzeba to wszystko unieważnić - mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor I LO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!