czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Radni zaspali, sołectwa bez funduszy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2012, 20:40
Autor: (eb)

Ponieważ radni nie podjęli decyzji w terminie, sołectwa gminy Piszczac nie będą mogły dysponować funduszami sołeckimi. Zdaniem sołtysów, winę za brak uchwały ponosi przewodniczący Rady Gminy.

Fundusz sołecki to środki wydzielone z budżetu gminy, przeznaczone na realizację inwestycji, które poprawią życie mieszkańców wsi. Aby jednak sołectwa otrzymały pieniądze, rada gminy musi przyjąć w tej sprawie uchwałę do 31 marca roku poprzedzającego ten, w którym faktycznie inwestycje będą realizowane.
W gminie Piszczac tak się nie stało, a sołtysi winą za ten fakt obarczają przewodniczącego rady gminy.

– W przyszłym roku nie będzie u nas funduszu sołeckiego. Nie dlatego, że radni go nie chcieli, ale dlatego, że pan przewodniczący nie potrafił dopilnować terminu podjęcia uchwały, tj. 31 marca - pisze w liście jeden z sołtysów.

Mirosław Melańczuk, przewodniczący Rady Gminy, odpiera te zarzuty. – Proszę porozmawiać z wójtem, ponieważ to on nie przygotował projektu uchwały na czas – zaznacza radny.

Wójt gminy Piszczac Jan Kurowski uważa, że radni powinni podjąć uchwałę nawet po wyznaczonym terminie. - Zasięgałem opinii. Pojawiają się głosy, że uchwała może zostać zakwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Zobaczymy, na pewno będziemy próbować – podkreśla wójt.

- Po upływie wyznaczonego terminu rada gminy nie może wypowiadać się już w tej kwestii. Nawet jeśli uchwała zostanie przyjęta i trafi do nas, należy liczyć się z tym, że będzie uchylona - informuje Jacek Grządka, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!