niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radny Zaorski z Terespola idzie w zaparte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2007, 16:47

Terespolski radny - choć został skazany w sierpniu przez bialski Sąd Grodzki
za jazdę po pijanemu - to nadal sprawuje swój mandat.

I dostaje co miesiąc 300 złotych diety.

- Adam Zaorski wyjaśniał nam sprawę zarzutów. Upiera się, że nie był karany - tłumaczy Jarosław Tarasiuk, przewodniczący terespolskiej Rady Miasta. - Kiedy jednak w Internecie pojawiły się komentarze w tej sprawie, poprosiłem Sąd Rejonowy o informację, czy radny był karany. Za kilka dni będą wyniki. Jeśli radny miał wyrok, to z mocy prawa straci mandat. Muszę mieć jednak potwierdzenie na piśmie.

Tarasiuk dodaje, że to delikatna sprawa, bo chodzi o niegdyś znakomitego sportowca. - Przed kilkoma laty należał do najlepszych sztangistów kraju, był wielokrotnym medalistą, rekordzistą i reprezentantem Polski - mówi Tarasiuk.
Wypowiedzi na temat radnego unika Jacek Danieluk, terespolski burmistrz. Startował on w ostatnich wyborach z Porozumienia Samorządowego, które też reprezentował Adam Zaorski.

Gdy pytamy Adama Zaorskiego o sprawę, odpowiada:

- Nie jestem karany. Poinformowałem o tym przewodniczącego rady i radnych. To nie jest rozmowa na telefon - ucina rozmowę Zaorski.

Zupełnie inaczej na temat karalności radnego wypowiada się podinsp. Jerzy Ignatowicz z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

- W naszych bazach danych mamy informację, że Adam Zaorski ma zasądzony na dwa lata zakaz prowadzenia pojazdów i 800 zł grzywny. Wyrok Sądu Grodzkiego uprawomocnił się 25 sierpnia - podkreśla Ignatowicz.

Z akt sprawy dowiadujemy się, że 10 czerwca po południu Zaorski został zatrzymany przez dwóch policjantów na ul. Wyszyńskiego w Terespolu. Miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Tłumaczył się, że tego dnia wypił dwa piwa. Dodał, że dzień wcześniej na imieninach żony spożył ze znajomymi sporą ilość alkoholu. Policja od razu zatrzymała mu prawo jazdy. Po pewnym czasie napisał do prokuratury "Jest mi wstyd i bardzo żałuję, swego postępowania”.

Mimo prawomocnego wyroku Zaorski wciąż jest radnym w Terespolu.

Internauci komentują

• Brawo Adamie!!!! Gdzie dają takie kopytne browary, że po dwóch napompowałeś dwa promile.
• Jak wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, osoba karana nie może piastować publicznej funkcji i według prawa Pan Z. nie powinien już być radnym naszego miasta!
(www.terespol.net/index.php)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!