piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: Pielęgniarki grożą strajkiem generalnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2010, 16:05

Dwugodzinny strajk w czwartek przeprowadziły pielęgniarki w radzyńskim szpitalu. Domagają się podwyżek płac, które są najniższe w regionie. Rozpoczęły już przygotowania do strajku generalnego.

Niemal wszystkie pielęgniarki odeszły w czwartek od łóżek chorych. Organizujący protest Związek Pielęgniarek i Położnych wyłączył ze strajku m.in. salę intensywnej opieki na kardiologii, blok operacyjny i oddział SOR. Na każdym oddziale pracowały pielęgniarki oddziałowe i dyżurne na odcinkach.

Rozpoczynające pracę pielęgniarki otrzymują wraz z należnością za dyżury około 1000 zł na rękę. Po 26 latach pracy dostają 1500 zł na konto.

- Już przed dwoma laty domagaliśmy się 450 zł podwyżki. Teraz zeszliśmy zaledwie do żądania 200-złotowej. Niestety, obiecuje się nam wirtualne podniesienie płacy o 180 zł, jeśli NFZ zapłaci nadwykonania – mówi Mariola Niewęgłowska, wiceprzewodnicząca związku w szpitalu.

Przyznaje, że jej koleżanki naciskają na strajk generalny. Trzeba jednak najpierw napisać protokół rozbieżności i przeprowadzić mediację.

Lucjan Jan Kotwica, starosta radzyński, nie kryje, że sytuacja jest bardzo poważna. Poważnie rośnie zadłużenie szpitala. W tym roku sięgnęło już 2 mln zł. Brakuje pieniędzy na podwyżki.

- Obecnie nie ma Rady Powiatu aż do czasu ukonstytuowania się nowej. Nie można podjąć uchwał o dodatkowych pieniądzach na szpital. W środę Zarząd Powiatu będzie dyskutować nad wnioskiem związkowców w sprawie odwołania dyrektora szpitala – mówi starosta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!