wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Radzyń Podlaski: szpital tnie poradnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2012, 20:14

Szpital w Radzyniu Podlaskim (Marek Pietrzela / Archiwum)
Szpital w Radzyniu Podlaskim (Marek Pietrzela / Archiwum)

Jeśli NFZ wyrazi zgodę, szpital będzie mógł przeprowadzić reorganizację. Niektóre poradnie zostaną połączone.

Jeśli te zamiary się spełnią, to świadczenia poradni preluksacyjnej będą realizowane w ramach poradni ortopedycznej, a porady urologiczne oraz dotyczące chorób naczyń będą udzielane w poradni chirurgicznej. – Zwróciliśmy się do NFZ o taką reorganizację, ale decyzja należy do płatnika – mówi Marek Zawada, dyrektor SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

– Organizacyjnie usprawni nam to pracę, umożliwi stworzenie odpowiedniego harmonogramu pracy lekarzy. Np. kwota przeznaczona przez fundusz na poradnię preluksacyjną, jest tak niewielka, że prowadzenie oddzielnej poradni, utrzymywanie lekarza, jest nieuzasadnione – tłumaczy dyr. Zawada.

Dwie kolejne poradnie mają całkowicie zniknąć z przychodni przyszpitalnej. Chodzi o poradnię alergologiczną i reumatologiczną. – Nie jesteśmy w stanie od następnego roku spełnić wymogu dostępności. NFZ życzy sobie, żeby w ciągu tygodnia były trzy dni, kiedy taki specjalista przyjmuje – wyjaśnia dyr. Zawada.

Obecnie zarówno w przyszpitalnej poradni alergologicznej, jak i preluksacyjnej, przyjmuje tylko jeden lekarz. Zatrudnienie dodatkowych specjalistów jest mało realne. – Z tym jest problem. Na początku roku szukałem alergologa, ale nie znalazłem – przyznaje dyr. Zawada.

Uspokaja jednocześnie, że nawet, jeśli te dwie poradnie znikną ze szpitala, to mieszkańcy Radzynia znajdą alergologa i reumatologa w innych przychodniach. – Z tego, co wiem, nie będą musieli jeździć do innych miast i szukać – mówi dyr. Zawada.

W tej chwili oprócz szpitala, umowę z NFZ ma poradnia alergologiczna i reumatologiczna przy ul. Warszawskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!