piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

RIO: Wiceprezydent dostał zbyt wysoką jubileuszówkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2011, 17:37

Wiceprzewodniczący Stefaniuk zapowiada dokładne przyjrzenie się wynikom kontroli RIO (Marek Pietrzel
Wiceprzewodniczący Stefaniuk zapowiada dokładne przyjrzenie się wynikom kontroli RIO (Marek Pietrzel

Dlaczego miasto nie przekazało pełnej dotacji dwóm szkołom, a jeden z wiceprezydentów dostał zbyt dużą nagrodę jubileuszową? Takie m.in. pytania zadawali urzędnikom bialskiego magistratu kontrolerzy z Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Wyniki kontroli są znane od kilku dni. Wiadomo już, że Regionalna Izba Obrachunkowa chce m.in., aby Urząd Miasta wypłacił dwóm szkołom niepublicznym 83 tys. zł. Te pieniądze to część subwencji szkolnej otrzymanej przez miasto z budżetu państwa, ale nieprzekazanej do tych szkół.

Inspektorzy wytknęli też urzędnikom wypłacenie w 2010 r. nagrody jubileuszowej wiceprezydentowi Waldemarowi Godlewskiemu za 40 lat pracy, chociaż w rzeczywistości pracował 35 lat. Dlatego należało mu się ponad 20 tys. zł, a nie 32,7 tys. zł, które dostał na konto.

Bezpodstawnie wliczono mu do stażu urlopy bezpłatne i czas nauki w szkole ponadpodstawowej. – To nie jest moja wina. A nadpłacona część jubileuszówki została zwrócona – wyjaśnia krótko Waldemar Godlewski, I wiceprezydent Białej Podlaskiej.

Co na to miasto? Prezydent Andrzej Czapski był wczoraj w delegacji. Wyniki kontroli skomentowała Renata Szwed, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta.

– Urząd Miasta nie będzie kontestował zapisów raportu końcowego RIO. Wywiązywaliśmy się z realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa w sposób prawidłowy, a wszelkie zasygnalizowane uwagi RIO zostały przez kierownictwo i pracowników urzędu wnikliwie przeanalizowane i przyjęte do stosowania. W raporcie RIO nie ma nieprawidłowości bądź zastrzeżeń dotyczących rażącego naruszenia prawa. A potknięcia zawsze są możliwe. Zwłaszcza tam, gdzie przepisy prawne nie określają w jasny i niebudzący dyskusji sposób możliwości realizacji określonych zadań.

Renata Szwed potwierdza też, że wiceprezydent zwrócił już ok. 12 tys. zł nienależnej jubileuszówki.

Raportem interesują się radni. Dariusz Stefaniuk (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta, dziwi się zawyżeniu nagrody dla wiceprezydenta. I dodaje: W budżecie miasta są liczby wzięte z sufitu, a to oznacza, że radni nie mają realnej wiedzy. Nie można teraz tego wszystkiego zamieść pod dywan. Protokoły pokontrolne są dobrym materiałem do dalszych ustaleń Komisji Rewizyjnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!