niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Rolnicy, przedsiębiorcy i ogrodnicy

Dodano: 13 stycznia 2002, 17:59

Uroczyste wręczania statuetek i dyplomów w konkursie "Dobre, bo bialskie”. Na pierwszym planie Wies
Uroczyste wręczania statuetek i dyplomów w konkursie \"Dobre, bo bialskie”. Na pierwszym planie Wies

Doroczne nagrody "Dobre, bo bialskie” wręczono w piątek w starostwie ziemskim.

Celem tego konkursu jest uhonorowanie dorobku firm, które dbają o jakość produktu, przyrost miejsc pracy, dodatnie wyniki finansowe, działalność charytatywną, sponsoring oraz promocję swojego powiatu.
Za 2001 rok powiatowymi laurami uhonorowano: Gospodarstwo Rolne Wiesławy i Zdzisława Ołtuszyków z Wólki Łuzeckiej (gm. Drelów); Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Międzyrzecu Podlaskim; WOSTIM w Woskrzenicach Dużych; Zakład Stolarsko-Budowlany w Łomazach oraz Zakład Ogrodniczy Stanisława i Stanisławy Pytlików z Międzyrzeca Podlaskiego.
Państwo Ołtuszykowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 26 hektarów. Specjalizują się w hodowli bydła. Przeciętna roczna wydajność mleka od jednej krowy wyniosła ponad 6000 litrów, jedna z nich dała aż 9000.
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Międzyrzecu Podlaskim (kierowane przez posła Stanisława Żmijana), budowało m.in. obwodnicę Radzynia Podlaskiego, płytę zachodnią terminalu w Koroszczynie, rozbudowało przejścia graniczne w Sławatyczach i Koroszczynie. Zatrudnia obecnie 124 osoby. W sezonie dodatkowo pracuje tam od 20 do 60 ludzi. Firma wspierała finansowo wiele przedsięwzięć i instytucji oraz osób.
WOSTIM w Woskrzenicach posiada stację paliw. Firma państwa Filipków świadczy też usługi gastronomiczne, hotelowe, serwisowania samochodów osobowych i ciężarowych. Posiada sklep spożywczo-przemysłowy i odzieżowo-obuwniczy. Obecnie pracują tam 44 osoby. Firma została wyróżniona w ogólnopolskim teście 106 stacji paliw przeprowadzonym przez tygodnik "Auto Świat”. Została uznana za wzorcową.
Co roku także wzrasta zatrudnienie w Zakładzie Stolarsko-Budowlanym Zdzisława Serheja w Łomazach, gdzie pracuje 26 osób. Firma specjalizuje się w produkcji stolarki budowlanej oraz zajmuję usługami w tej samej dziedzinie. Prowadzone jest tam szkolenie uczniów w celu przygotowania zawodowego. Właściciel rokrocznie przeznacza duże środki na inwestycje oraz sponsoruje imprezy osoby i instytucje potrzebujące.
Międzyrzecki Zakład Ogrodniczy państwa Pytlików posiada na ponad 2 hektarach w pełni skomputeryzowane szklarnie. Na podłożu bezglebowym produkowane są tam warzywa. Pracuje przy tym 20 osób. Firma pomaga finansowo instytucjom kultury i oświaty, harcerzom i osobom niepełnosprawnym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!