sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Rolnicy, przedsiębiorcy i ogrodnicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2002, 17:59

Uroczyste wręczania statuetek i dyplomów w konkursie "Dobre, bo bialskie”. Na pierwszym planie Wies
Uroczyste wręczania statuetek i dyplomów w konkursie \"Dobre, bo bialskie”. Na pierwszym planie Wies

Doroczne nagrody "Dobre, bo bialskie” wręczono w piątek w starostwie ziemskim.

Celem tego konkursu jest uhonorowanie dorobku firm, które dbają o jakość produktu, przyrost miejsc pracy, dodatnie wyniki finansowe, działalność charytatywną, sponsoring oraz promocję swojego powiatu.
Za 2001 rok powiatowymi laurami uhonorowano: Gospodarstwo Rolne Wiesławy i Zdzisława Ołtuszyków z Wólki Łuzeckiej (gm. Drelów); Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Międzyrzecu Podlaskim; WOSTIM w Woskrzenicach Dużych; Zakład Stolarsko-Budowlany w Łomazach oraz Zakład Ogrodniczy Stanisława i Stanisławy Pytlików z Międzyrzeca Podlaskiego.
Państwo Ołtuszykowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 26 hektarów. Specjalizują się w hodowli bydła. Przeciętna roczna wydajność mleka od jednej krowy wyniosła ponad 6000 litrów, jedna z nich dała aż 9000.
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Międzyrzecu Podlaskim (kierowane przez posła Stanisława Żmijana), budowało m.in. obwodnicę Radzynia Podlaskiego, płytę zachodnią terminalu w Koroszczynie, rozbudowało przejścia graniczne w Sławatyczach i Koroszczynie. Zatrudnia obecnie 124 osoby. W sezonie dodatkowo pracuje tam od 20 do 60 ludzi. Firma wspierała finansowo wiele przedsięwzięć i instytucji oraz osób.
WOSTIM w Woskrzenicach posiada stację paliw. Firma państwa Filipków świadczy też usługi gastronomiczne, hotelowe, serwisowania samochodów osobowych i ciężarowych. Posiada sklep spożywczo-przemysłowy i odzieżowo-obuwniczy. Obecnie pracują tam 44 osoby. Firma została wyróżniona w ogólnopolskim teście 106 stacji paliw przeprowadzonym przez tygodnik "Auto Świat”. Została uznana za wzorcową.
Co roku także wzrasta zatrudnienie w Zakładzie Stolarsko-Budowlanym Zdzisława Serheja w Łomazach, gdzie pracuje 26 osób. Firma specjalizuje się w produkcji stolarki budowlanej oraz zajmuję usługami w tej samej dziedzinie. Prowadzone jest tam szkolenie uczniów w celu przygotowania zawodowego. Właściciel rokrocznie przeznacza duże środki na inwestycje oraz sponsoruje imprezy osoby i instytucje potrzebujące.
Międzyrzecki Zakład Ogrodniczy państwa Pytlików posiada na ponad 2 hektarach w pełni skomputeryzowane szklarnie. Na podłożu bezglebowym produkowane są tam warzywa. Pracuje przy tym 20 osób. Firma pomaga finansowo instytucjom kultury i oświaty, harcerzom i osobom niepełnosprawnym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!