środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rolnicy zainteresowani Internetem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2002, 16:42

Wielka polska transformacja, która rozpoczęła się z początkiem 90. lat ubiegłego wieku pociągnęła za sobą szereg zmian we wszystkich dziedzinach życia

Zmieniły się m.in. kompetencje urzędników, podział władzy oraz zakres obowiązków większości obywateli, a w szczególności mieszkańców wsi.
Innowacjom sukcesywnie poddają się właśnie rolnicy, którzy chcą skutecznie konkurować na polskim rynku rolnym. Dziś wiedzą dobrze, iż prowadzenie gospodarstwa wymaga od nich nie tylko dobrej znajomości uprawy roli czy hodowli zwierząt, ale też podstawowej wiedzy z zakresu rachunkowości, obsługi komputera czy ekologii. Naprzeciw oczekiwaniom podlaskich farmerów wychodzi m.in. bialski Zakład Doskonalenia Zawodowego, który we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców wsi. W minionym tygodniu zakończyło się pierwsze z cyklu szkoleń o tematyce "Rachunkowość rolna”, które cieszyło się sporym zainteresowaniem. Specjalne zaświadczenia potwierdzające odbycie stosownego przeszkolenia odebrało 20 rolników.
W najbliższych dniach, 45-osobowa grupa farmerów i bezrobotnych rozpocznie kilkudniowe szkolenie z zakresu kompleksowej obsługi komputera. Jak twierdzą organizatorzy, ze względu na dużą ilość podań (ponad 138 osób) o zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Podobne zainteresowanie nowymi formami kształcenia, pojawiło się też w Radzyniu Podlaskim. Jak powiedział mam Stanisława Dąbrowski, kierownik radzyńskiej filii ZDZ, również w tym mieście trwa kompletowanie grup na szkolenia z zakresu obsługi komputera, Internetu oraz rachunkowości rolnej. Rozpoczęcie pierwszych zajęć w ośrodku, odbyło się wczoraj. Z bezpłatnej nauki, podobnie jak w Białej Podlaskiej skorzysta kilkadziesiąt osób. Finansowaniem szkoleń rolników i bezrobotnych mieszkańców wsi, zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!