wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Rynek zmienił oblicze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2002, 16:53

Modernizacja centrum miasta trwała trzy lata i pochłonęła ponad 2 miliony złotych Jest to największa inwestycja obecnego samorządu Łosic. Przedsięwzięcie planowano od dawna, niestety na przeszkodzie stawały pilniejsze potrzeby i brak pieniędzy.

- Z uwagi na tak duże koszty i specyfikę prac byliśmy zmuszeni do rozłożenia inwestycji w czasie. Doprowadzono sieć kanalizacyjną, gazową, wodociągową, a także położono podziemną linię energetyczną, dzięki czemu można było zdemontować starą linię napowietrzną, a w jej miejsce postawić stylowe oświetlenie w parku, jak i wokół Rynku - mówi burmistrz Mirosław Miechowiecki.
Położono chodniki z kostki brukowej, powstały miejsca parkingowe i całość zyskała estetyczny wygląd. Poza tym zmieniona została organizacja ruchu w centrum miasta. Na chodnikach okalających Rynek pojawiły się stylowe ławki, a niebawem zamontowane zostaną betonowe donice na kwiaty.
Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za zachowaniem skweru, zwanego parkiem Kazimierza Jagiellończyka. Jedynym mankamentem, który szpeci nadal Rynek są zniszczone w większości kamienice. Władze miejskie jednak sukcesywnie pozbywają się udziałów we współwłasności domów, które przechodzą w ręce nowych właścicieli i są przez nich odnawiane.
- Prace modernizacyjne przebiegały szybko i sprawnie. Mimo, ze centrum naszego miasta nie jest duże, a roboty wymagały wykopów, to utrudnienia w ruchu były niewielkie. Nie zaszła nawet potrzeba zamknięcia ruchu kołowego w Rynku - podkreśla M. Miechowiecki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!