piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Rywal będzie miał towarzystwo. Budowa ruszy wiosną

Dodano: 10 marca 2017, 15:23
Autor: Ewelina Burda

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Centrum handlowe Rywal będzie większe. Inwestor rozpocznie budowę nowego obiektu wiosną tego roku.

A powstanie on naprzeciwko istniejącego już Rywal przy ul. Narutowicza. - W ciągu kilku tygodni złożymy wniosek o pozwolenie na budowę, a z pierwszymi pracami budowlanymi chcielibyśmy ruszyć jeszcze wiosną- mówi Katarzyna Czajkowska, rzecznik Funduszu INBAP, który realizuje inwestycję. 

- Nasz najnowszy obiekt,  podobnie jak cały Rywal powstanie w trudnym do realizacji, wymagającym obszarze objętym ochroną konserwatorską. Stąd bryła budynku będzie nawiązywać do układu urbanistycznego kamieniczkowego, charakterystycznego dla tej części miasta. Obiekt będzie dopełnieniem oferty naszego funkcjonującego centrum Rywal – dodaje  Czajkowska.

W sumie to 4,5 tys. mkw. powierzchni najmu na dwóch kondygnacjach, do tego parking podziemny i 100 miejsc postojowych. W obiekcie znajdzie się kilkanaście lokali handlowo-usługowych.  - Trwa proces komercjalizacji. Nową marką w mieście będzie drogeria Hebe, powstanie tu także m.in. nowy market spożywczy czy ogólnopolska sieć salonów z artykułami dziecięcymi. O konkretnych nazwach marek poinformujemy w najbliższych miesiącach - podkreśla rzecznik. Otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

To kolejna już  rozbudowa centrum handlowego Rywal. Po ostatniej z 2014 roku obiekt zajmuje blisko 22 tys. mkw. Oprócz znanych marek odzieżowych, w trzykondygnacyjnym budynku znajduje  się m.in. multipleks sieci Cinema 3D. Inwestor, Fundusz Inwestycyjny INBAP wywodzi się z Białej Podlaskiej. Rywal to  jego pierwsza inwestycja, od której rozpoczął działalność deweloperską. Dzisiaj INBAP jest właścicielem  ośmiu obiektów handlowych w całej Polsce, a cztery  kolejne są w realizacji.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 marca 2017 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brakuje mi przejścia nad ulicą łączącego obydwa budynki.
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja bym się tak nie cieszył. Za co mają mieszkancy kupować jak nie mają gdzie pracować i gdzie zarobić. Na samym handlu daleko nie zajedziemy. A czy to nie dla tego nazwiska skupowana jest ziemia????????????
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2017 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To super. Biała P. bedzie handlowa. Oby klientów nie zabrakło.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24