piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Są pieniądze na Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

Dodano: 9 listopada 2017, 07:07
Autor: Ewelina Burda

Tak wygląda wizualizacja Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
Tak wygląda wizualizacja Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

Stowarzyszenie Wspólny Świat z Białej Podlaskiej dostanie unijne dofinansowanie na budowę pierwszego etapu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Chodzi o blisko 3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego. Pieniądze pomogą w budowie ośrodka terapii i diagnostyki oraz przedszkola dla dzieci z autyzmem. Ten pierwszy etap budowy Wspólny Świat oszacował na 7 mln zł.

– Bardzo się cieszę z tej informacji – nie ukrywa Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia. Wszystkie nasze plany powoli się materializują. Jest to efekt naszych aktywnych zabiegów o pozyskiwanie środków na ten cel.

Istniejący do 10 lat Wspólny Świat to ośrodek terapii i diagnostyki, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i 200 podopiecznych. Wszystko mieści się w dwóch punktach, przy ul. Pokoju i ul. Warszawskiej.

– Już teraz borykamy się z problemami lokalowymi, naszych podopiecznych przybywa, tworzymy nowe grupy, ale także nowe miejsca pracy dla naszej kadry. Teraz musimy zabezpieczyć nasz wkład własny do inwestycji, a także zdobyć wsparcie na realizację kolejnych jej etapów - dodaje pani prezes.

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem ma zapewnić wsparcie osobom z autyzmem na przestrzeni całego życia. – Dlatego też centrum składać się będzie z uzupełniających się ośrodków tworzących kompleks połączonych funkcjonalnie obiektów. Pierwszy etap to ośrodek terapii i diagnostyki oraz przedszkole dla dzieci z autyzmem – precyzuje Chwałek. Kolejne etapy to budowa szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem, szkoły przysposabiającej do pracy i środowiskowego domu samopomocy, a także domu pobytu stałego dla dorosłych z autyzmem.

Obiekty mają powstać na nieruchomości po zajeździe „U Radziwiłła”.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!