piątek, 22 września 2017 r.

Biała Podlaska

Sąd zapłaci za niesłuszny wyrok

Dodano: 9 czerwca 2003, 20:28
Autor: (er)

45 tys. zł otrzyma od Sądu Okręgowego w Lublinie Henryk G., były wójt Komarówki Podlaskiej, za szkody, jakie poniósł przez niesłuszne skazanie. Po krótkim procesie obie strony zawarły ugodę.
W 1997 roku Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim skazał Henryka G. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu uznając go winnym m.in. przywłaszczenia mienia.

Orzeczono wobec niego również roczny zakaz pełnienia stanowisk kierowniczych. Wyrok z niewielkimi zmianami utrzymał w mocy lubelski Sąd Okręgowy. Zaraz po tym Henryk G. został odwołany z funkcji przez Radę Gminy. Były już wójt odwołał się do Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok. Sprawa trafiła do ponownego rozpoznania. W maju 2001 Henryk G. został uniewinniony.
Były wójt wystąpił z pozwem do Sądu Okręgowego w Lublinie, w którym domagał się 70 tys. zł za straty spowodowane utratą stanowiska i zarobków oraz zadośćuczynienia za krzywdy moralne wyrządzone niesłusznym wyrokiem.
Poza wypłatą odszkodowania, SO w Lublinie zobowiązał się również poinformować o zawartej ugodzie przez ogłoszenia w prasie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!