czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Segregujemy odpady

Dodano: 1 września 2002, 15:42
Autor: Marek Czech

Segregowania odpadów trzeba uczyć od najmłodszych lat
Segregowania odpadów trzeba uczyć od najmłodszych lat

Trwa systematyczna akcja zbiórki segregowanych odpadów Przedsiębiorstwa "Komunalnik” i Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Biała Podlaska. Akcją objęte są również osiedla domków jednorodzinnych.

Segregowanie odpadów na Podlasiu pojawiło się całkiem niedawno. Okazało się, że otaczające nas z każdej strony góry śmieci można wykorzystać raz jeszcze i na dodatek na tym zarobić. - Wspólna akcja z "Komunalnikiem” jest częścią wdrażania programu selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta. Na osiedlach wielorodzinnych rozstawione są specjalne pojemniki na surowce wtórne - stwierdza Arkadiusz Tarantowicz z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. W pierwszym półroczu tego roku zebrano ponad 75 ton makulatury, 37 ton szkła i prawie 5 ton butelek typu PET (wyłącznie plastikowe butelki po wodzie mineralnej i napojach).
- Akcję prowadzimy od 1994 roku i co roku rozszerzamy jej zakres. Odpady nie trafiają na wysypisko, lecz są ponownie segregowane na terenie przedsiębiorstwa przez naszych pracowników i trafiają do odbiorców z terenu Polski - mówi Marian Zborowski, prezes "Komunalnika”.
Makulatura, opakowania szklane i butelki typu PET z terenu domków jednorodzinnych są odbierane bezpłatnie jeden raz w miesiącu w godz. 7-15. Surowce należy gromadzić selektywnie (oddzielnie w każdym worku), a butelki typu PET zostawić bez nakrętek. Odpady należy włożyć do dostarczanych przez pomysłodawców akcji 110 litrowych worków i wystawić zawiązane przed posesją w dniu zbiórki o godz. 8.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24