niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Seminarium naukowe PSW: Od ekologicznej żywności po knury

Dodano: 26 czerwca 2015, 14:25
Autor: Ewelina Burda

W czwartek i piątek na PSW w Białej Podlaskiej młodzi naukowcy z całej Polski dyskutują o problematyce obszarów wiejskich/ fot. E.Burda
W czwartek i piątek na PSW w Białej Podlaskiej młodzi naukowcy z całej Polski dyskutują o problematyce obszarów wiejskich/ fot. E.Burda

W czwartek i piątek młodzi naukowcy z całej Polski dyskutują o problematyce obszarów wiejskich na PSW w Białej Podlaskiej.

Blisko 40 prelegentów i ponad 100 uczestników. Tematyka szeroka – począwszy od żywności ekologicznej, aż po knury inseminacyjne. – To wąski temat, związany z moją pracą doktorską – przyznaje doktorantka z Siedlec Magdalena Bajena. – Konkretnie  będę mówić o wpływie rasy i pór roku na występowanie wad morfologicznych plemników u knurów – precyzuje Bajena.  Seminarium młodych naukowców organizuje Zakład Rolnictwa Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II.

– Oprócz typowych referatów, studenci i doktoranci prezentują swoje osiągnięcia badawcze w formie plakatów naukowych – dodaje dr Katarzyna Radwańska z komitetu organizacyjnego seminarium. – Tematyka obejmuje też rozwój obszarów wiejskich w kontekście funduszy i programów unijnych – przyznaje Radwańska. Ale nie tylko. Sporo wystąpień dotyczy też żywności ekologicznej.

– W kraju staramy się promować rodzime produkty żywnościowe, które zawsze były naszą siłą. Właśnie temu ma służyć program Poznaj Dobrą Żywność Ministerstwa Rolnictwa – mówi kierownik Katedry Nauk o Środowisku PSW prof. Stanisław Kondracki. Zasiada w kolegium naukowym tego programu. Znak jakości PDŻ mają m.in. spółdzielnia pszczelarska Apis czy Herbapol w Lublinie.

Podczas seminarium wystąpienia najlepszych prelegentów są nagradzane. – Zainteresowanie udziałem w seminarium było bardzo duże – potwierdza prof. Kondracki. W czwartek uczelnia zorganizowała też pierwszy zjazd absolwentów kierunku rolnictwo. Z tej okazji, powstało jubileuszowe wydawnictwo „Siedem lat kształcenia rolniczego w Białej Podlaskiej”. Znajdują się w nim sylwetki absolwentów, ich osiągnięcia naukowe oraz zdobyte nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska naukowcy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!