niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Sitno: Inwestycja PKP nie cieszy wszystkich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2009, 17:26

Władze kilku spółek PKP otworzyły zmodernizowany odcinek międzynarodowej linii kolejowej E-20 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim, a Białą Podlaską. Na uroczystości w Sitnie zabrakło jedynie mieszkańców wsi.

- Pierwsze słyszę, by w naszej wsi był otwierany odcinek linii kolejowej. Nic też nie wiedział o tym mój ojciec, który jest sołtysem Sitna - dziwi się Anna Oksejuk. - Ale jesteśmy zadowoleni z przebudowanej linii kolejowej. Teraz jest bezpieczniej. A najbardziej cieszymy się z drogi, która została zbudowana, wzdłuż torów, do Międzyrzeca Podlaskiego.

W kilku innych wsiach, przez które biegnie linia kolejowa, ludzie nie są zadowoleni. We wsi Jelnica pod Międzyrzecem Podlaskim rolnicy bezskutecznie walczą o przywrócenie zlikwidowanego przejazdu niestrzeżonego.

- Ten przejazd łączył całą wieś, a teraz jest ona podzielona - narzeka Wiesława Muszyńska z Jelnicy. - Ludzie przechodzą przez tory w miejscach niedozwolonych i może dojść do nieszczęścia.

Mieszkańcy narzekają też na zbyt małą ilość przejazdów kolejowych oraz na perony, które teraz utrudniają widoczność na drodze kierowcom. Podobnie sytuacja przedstawia się w kilku innych miejscowościach.

Inwestycję na odcinku Międzyrzec Podlaski-Biała Podlaska ocenia jednak dobrze wójt bialskiej gminy. - Ta kolej to nasze okno na świat. Powstały już asfaltowe drogi wzdłuż torów. Zadbano o bezpieczeństwo ruchu - podkreśla wójt Wiesław Panasiuk.

- Za około 50 mln euro w ciągu 22 miesięcy całkowicie zmodernizowano nasypy, sieci trakcyjne, przepusty i mosty na odcinku 20 km - mówił wczoraj Zbigniew Zarychta, członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe SA, tuż po przecięciu wstęgi. - Po zakończeniu budowy całej linii z Siedlec do Terespola pociągi pasażerskie będą rozwijać prędkość do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Nastąpi to najpóźniej w 2010 roku.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!