poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Skocznie wszyscy Panu przygrywajmy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2006, 18:53

Przez cały tydzień pastuszkowie, grajkowie, anioły i wszelacy przebierańcy spotykać się będą, by pięknie kolędować. Publiczność oczywiście nie będzie się temu pastorałkowemu misterium przyglądać biernie.

Wiele interesujących imprez na nadchodzący weekend przygotował Osiedlowy Domu Kultury w Białej Podlaskiej. Pięknie i barwnie będzie w czasie „XVI Spotkań z kolędą i pastorałką. Podlaskie Betlejem”.
– Na południowym Podlasiu kolędowanie odbywa się przez cały styczeń, toteż teraz organizujemy imprezę o tradycjach bożonarodzeniowych – tłumaczy Maria Skonieczna-Mikołajczuk, dyrektor ODK.
– Przy okazji naszych imprez integrują się osoby występujące na scenie z widzami. Codziennie aż do 21 stycznia o godz. 17 zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania w ODK przy ul. Zygmunta Augusta 6 – dodaje dyrektor.
Pomysł chwalą młodzi ludzie, którzy przyznają, że dobrze jest poznać tę podlaską tradycję.
Dziś o godz. 9 w ODK ze spektaklem „Szopka polska” wystąpią artyści Białostockiego Teatru Lalek. Scenariusz tego przedstawienia został opracowany na podstawie dawnych tekstów Jana Krupskiego, Jędrzeja Cierniaka i Juliana Lewańskiego. Wstęp 5 zł. Po spektaklu aktorzy prowadzą warsztaty z pedagogami i uczniami przygotowującymi tradycyjne jasełka.
W sobotę o godz. 16 w ODK zostanie zaprezentowana impreza „Anieli w niebie śpiewają”. Z jasełkami wystąpią dzieci z koła teatralnego „Nadzieja” z bialskiej SP nr 9 oraz uczniowie SP w Rossoszu. Koncertować też będą z kolędami Chór Kameralny „Melodia” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach oraz Chór PSS „Społem” w Białej Podlaskiej. Oba chóry wykonają też znane melodie karnawałowe.
W niedzielę, „Podlaskie Betlejem” przeniesie się do kościoła Błogosławionego Honorata. Tam o godz. 14 zacznie się koncert galowy laureatów konkursu muzycznego „Kolęda i pastorałka”. Wystąpią: Marta Olesiejuk, Kamila Sakowska, Natalia Olszewska, Magdalena Żukowska, Magdalena Stelmaszuk, Bartosz Remiszewski, Agnieszka Sterniczuk i dwa duety: Dorota Sacewicz z Marceliną Gomółką oraz Marta Iwaniuk z Aleksandrą Stasiewicz.
O godz. 15 w kościele odbędzie się przedstawienie według „Pastorałki” Leona Schillera „Kolęda na cztery głosy”. Zaprezentują je aktorzy warszawskiego teatru „Pod Górkę”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!