niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Sosnowica. Droga do łatania, latarnie do poprawki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2013, 19:59

Droga jest dziurawa, a uliczne oświetlenie włącza się tylko na 20 minut w ciągu doby – skarżą się mi
Droga jest dziurawa, a uliczne oświetlenie włącza się tylko na 20 minut w ciągu doby – skarżą się mi

Droga jest dziurawa, a uliczne oświetlenie włącza się tylko na 20 minut w ciągu doby – skarżą się mieszkańcy miejscowości Lejno.

– Stan drogi dojazdowej w miejscowości Lejno jest fatalny, ubytki w nawierzchni sięgają miejscami do 70 proc. dwóch pasów jezdni – czytamy w liście, który przyszedł do naszej redakcji.

Autorzy listu zarzucają wójtowi, że nie dba o Lejno, chociaż miejscowość przyciąga turystów. – W Lejnie znajduje się około 150 działek rekreacyjnych. Z samych podatków to są olbrzymie pieniądze. Mieszkańcom i letnikom należy się więc droga dojazdowa! Kolejnym problemem jest światło uliczne, które świeci tylko przez 20 minut w ciągu doby! Latarnie są włączane o godzinie 20.40 a gasną o 21 – wyliczają swoje problemy mieszkańcy miejscowości.

Wójt gminy przyznaje, że dojazd do miejscowości jest fatalny. Ale przypomina, że to droga powiatowa. – Powiat nie ma środków, więc co roku prowadzone są tylko doraźne prace. Od starosty dowiedziałam się, że taki remont będzie przeprowadzony niebawem – mówi Krystyna Jaśkiewicz, wójt gminy Sosnowica.

– Remont drogi rozpoczniemy w połowie maja – potwierdza Małgorzata Doluk, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Parczewie.

Wójt nie zaprzecza jednak, że latarnie świecą tak krótko. Oświetlenie włącza się automatycznie o zmroku. Gaśnie o 21, a w sezonie letnim godzinę później. – Natomiast w Lejnie latem latarnie świecą nawet do drugiej w nocy – mówi Jaśkiewicz. I dodaje, że na oświetlenie dróg i ulic w całej gminie jest rocznie 102 000 zł. – Tej kwoty nie mogę przekroczyć – tłumaczy.

Wójt poleciła już przestawić automatyczne wyłączanie na godz. 22. – Dziwi mnie, że ani radna ani sołtys nie sygnalizowały problemu na zebraniu, które odbyło się 3 marca. Nikt też nie podejmował tematu oświetlenia ulicznego – mówi wójt.

Wójt przekonuje, że gmina stara się dbać o Lejno i o pobliski Zamłyniec. W ciągu ostatnich czterech lat zainwestowano tutaj ponad 1 mln zł, a wkrótce poprawi się infrastruktura turystyczna nad jez. Zagłębocze. nwestycja dofinansowana ze środków unijnych jest warta ponad 167 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!