sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Spóźniony przez remont na kolei

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2003, 17:21

Pociąg osobowy z Terespola planowo pojawia się na bialskiej stacji o 7.38. Wielu korzystających z niego uczniów musi się bardzo starać, żeby zdarzyć do szkoły na czas. Niedługo starania mogą nie wystarczyć, gdyż zgodnie z  nowym planem jazdy, pociąg ten będzie przyjeżdżał trzy minuty później

Różnica wydaje się śmieszna, ale te trzy minuty to dla niektórych zaprzepaszczona szansa na złapanie autobusu, który na czas dowiezie ich do szkoły.
- Tak na dobrą sprawę, to przesunięcia są potrzebne w drugą stronę. Ten pociąg mógłby przyjeżdżać o trzy minuty wcześniej, tym bardziej, że jeżdżą nim w większości dzieci i ludzie do pracy. Zmiany powinny uwzględniać potrzeby użytkowników - mówi Mariola P., której dzieci codziennie dojeżdżają pociągami do Białej.
Ola uczy się w LO im. E. Plater. Dotąd bez problemu dojeżdżała do szkoły, o ile pociąg był o czasie. Nie sprawdzała jeszcze jak będą wyglądały jej połączenia, kiedy za parę dni wysiądzie z niego trzy minuty później.
- Myślę, że uda mi się złapać jakiś autobus. Do centrum jeździ ich dużo, i jest w miarę blisko. Ale jestem ciekawa jak poradzi sobie moja koleżanka, która musi dojechać na ul. Akademicką. Nie wiem czy starczy jej czasu - mówi uczennica liceum.
Także wielu uczniów I LO im. J.I.Kraszewskiego dojeżdża spoza Białej, korzystając z usług kolei. - Przyjeżdżają zarówno z kierunku Terespola, jak i Międzyrzeca. Dotąd nie miałem sygnałów, że dojazd utrudnia im przybycie na czas do szkoły. Myślę, że jeśli pojawią się takie problemy, to będziemy je rozwiązywać na bieżąco - mówi Waldemar Leszczyński, dyrektor tej placówki. Dziwi go natomiast, że dotąd nie otrzymał żadnej informacji na ten temat. PKP zawsze z wyprzedzeniem przysyłały nowe rozkłady. O mających nastąpić zmianach dyrektor dowiedział się dopiero od nas.
O przyczyny zmian zapytaliśmy Justynę Mądry, dyrektor Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.
- Nie są to zmiany, inicjowane przez PKP. Gdyby tak było różnica w kursach wynosiłaby średnio ponad 10 minut i uwzględniałaby przede wszystkim potrzeby klientów. Przesunięcia minutowe wynikają z opóźnień pociągów, które są następstwem prac prowadzonych na torach, na trasie Siedlce - Warszawa. Zaburza to cały harmonogram obustronnego ich ruchu - wyjaśnia Justyna Mądry. Zapewnia jednocześnie, że zmiany z pewnością nie są podyktowane złą wolą przewoźnika. Natomiast niezadowoleni wszelkie uwagi mogą zgłaszać na piśmie. •

LZPR przyjmuje uwagi do 15 grudnia

Wszelkie zastrzeżenia pasażerów dotyczące przewozów regionalnych będą rozpatrzone przez zakład i mogą zostać uwzględnione w zmianach rozkładu jazdy, który nastąpi 2 lutego 2004 roku. Warunkiem jest zgłoszenie swoich uwag na piśmie do 15 grudnia bieżącego roku na adres: Lubelski Zakład Przewozów Regionalnych, ul. Gazowa 4, 20-406 Lublin. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!