sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Statuetki ważniejsze od dróg, prawie pół miliona na odznaczenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2010, 11:29

Bialskie starostwo na promocji nie oszczędza. W tym roku na statuetki, odznaczenia, nagrody i inne gadżety wyda prawie pół miliona złotych. Starosta przekonuje, że to wyjątkowo potrzebny wydatek. – By każdy wiedział, że istniejemy – tłumaczy.

W przyszłym tygodniu w gminach i powiatach zaplanowano wiele uroczystych sesji, podczas których radni będą świętować dwudziestolecie "odrodzenia wolnych samorządów”. W planach obrad znalazły się przemówienia, poczęstunki i wręczanie odznaczeń.

Do uroczystości przygotowało się również Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej powiększając grono odznaczeń jakie przyznaje osobom zasłużonym dla powiatu. Najpierw do odznak "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” i "Dobre, bo bialskie” dołączyły statuetki złote. Teraz bialski starosta wzbogacił swój promocyjny arsenał o kolejne gadżety. 27 maja na uroczystej sesji wręczy nowe statuetki "Bialski Orzeł Samorządności” oraz okolicznościowe tabliczki dla gmin powiatu bialskiego.

Ludzie z niedowierzaniem przyglądają się temu mnożeniu odznaczeń. – Nasze podatki idą na statuetki, puchary i inne blaszki, a ludziom przecież potrzeba dróg, szkół i szpitali – obrusza się Robert Idzikowski z Międzyrzeca Podlaskiego.

Rozgoryczony hucznymi obchodami rocznicowymi jest też Marek Sulima z Zasiadek. Krytykował nieprawidłowości samorządu, a teraz razem z kolegą ze wsi Manie został wykreślony z gminnej listy budowy przyzagrodowych oczyszczalni ścieków. – Miliardy złotych trafiają są do samorządów i wiele z tych funduszy jest marnotrawionych. Rośnie tylko liczba urzędników i odznaczeń – stwierdza Sulima.

Jerzy Panasiuk, opozycyjny radny powiatu bialskiego, nie raz krytykował wysokość kwot wydawanych przez władze starostwa na promocję.

– W budżecie na rok 2007 r. w powiecie bialskim na promocję zaplanowano 133 000 zł, a w 2010 r. na ten cel zostanie wydane aż 457 000 zł! Te wydatki wzrosły aż o około 243 proc.! Zwykli śmiertelnicy nic z tego nie mają, bo odznaczenia i statuetki otrzymują tylko ludzie dobrze znani staroście – podsumowuje Jerzy Panasiuk.

Starosta bialski Tadeusz Łazowski nie zgadza się z tą krytyką. Podkreśla, że pieniądze idą nie tylko na statuetki, lecz też m.in. na nagrody i poczęstunek dla dzieci biorących udział w konkursach pożarniczych. Dodaje też, że nowe odznaczenie "Orły Samorządności” trafią do 26 osób, które pracowały na stanowiskach kierowniczych w samorządach przez 20 lat. – Promocja teraz to teraz konieczność. Musimy bardzo zabiegać, aby każdy wiedział, że istniejemy – mówi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!