wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Stawka większa za śmieci

  Edytuj ten wpis

W tym roku aż o 100 proc. wzrosły opłaty za wywóz odpadów. I na tym nie koniec. Od stycznia wejdą kolejne podwyżki związane z gigantycznymi opłatami ekologicznymi.

- Wprowadzone przez prezydenta miasta podwyżki uderzyły w wielu bialczan - mówi Bolesław Kuzioła, prezes Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda”. - Ceny za wywóz odpadów wzrosły ponad dwukrotnie. Teraz za tonę trzeba zapłacić ponad 80 złotych.
Mieszkańcy bloków obawiają się, że właściciele domków jednorodzinnych zaczną do ich kontenerów podrzucać śmieci. - Już teraz nocą przynoszą odpadki do naszych kontenerów. A za wywóz śmieci płacimy my. I to słono - oburza się Genowefa Sadowska, mieszkanka BSM "Zgoda”.
Winą za tak znaczne podwyżki Kuzioła obarcza Urząd Miasta. Twierdzi, że m.in. szwankuje system selektywnej zbiórki odpadów. - Moi pracownicy narzekają na zbyt małą liczbę pojemników na segregowane odpady - dodaje prezes.
Zarzuty odpiera Roman Siekierka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM. - W tym roku kupiliśmy 30 nowych dużych pojemników. Podobną liczbę kupimy w 2008 roku - zapewnia naczelnik.

Tymczasem szykuje się kolejna podwyżka cen za wywóz śmieci. Zapowiada ją prezes Bialskich Wodociągów i Kanalizacji "Wod-Kan” Zygmunt Król. - Bo w całym kraju od stycznia wzrosną dodatkowe opłaty ekologiczne za składowanie odpadów z 15,73 zł do 75 zł za tonę. Czyli o 60 zł wzrośnie stawka za tonę śmieci - zapowiada Król.
A wtedy z podrzucaniem nam śmieci to będzie prawdziwa tragedia - mówią lokatorzy ze spółdzielni "Zgoda”.
- Dobrze by było, gdyby Straż Miejska bardziej rygorystycznie wymagała od właścicieli posesji rachunków za wywóz śmieci - mówi prezes Kuzioła. Niedawno złapał na gorącym uczynku mężczyznę przywożącego samochodem odpadki do spółdzielczego kontenera. - Po długiej perswazji delikwent zgodził się zapłacić BSM fakturę za te śmieci.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!