poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Stoczek pozostaje w Lubelskiem

Dodano: 30 lipca 2002, 14:51

Prawdopodobnie Stoczek Łukowski (miasto i gmina) nie przejdzie do województwa mazowieckiego.

– Rada ministrów podjęła już decyzję, jakie gminy w kraju zmienią przynależność terytorialną i nas na niej nie ma. Będziemy występować z pytaniem do MSW o powody odrzucenia naszego wniosku – informuje wójt Stoczka Marek Czub.
Burmistrz Stoczka Bogdan Gołęgowski poinformował nas, że negatywna decyzja ministrów będzie dla miasta oznaczać prawdopodobnie ponowne wszczęcie procedury. – Jeśli wola mieszkańców będzie taka jak wcześniej, to znów możliwe będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych a potem kolejne wnioski o przyłączenie do Mazowsza – mówi burmistrz Bogdan Gołęgowski.
Stoczek Łukowski od czterech lat chce być w województwie mazowieckim. Za Mazowszem i powiatem siedleckim najpierw w referendum opowiedzieli się mieszkańcy miasta i gminy. Wniosek negatywnie zaopiniowała łukowska radę powiatu, a pozytywnie – radę powiatu siedleckiego i sejmiki obydwu województw (lubelskiego i mazowieckiego). Potem dokumenty trafiły do Rady Ministrów. Stoczkowianie chcą przejścia, bo – ich zdaniem– poprawi to ich poziom życia, ułatwi znalezienie pracy w stolicy i pozwoli na korzystanie z usług siedleckich lekarzy specjalistów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!