wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Strajku nie będzie, będą podwyżki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2007, 18:12

Zapowiadany na poniedziałek strajk w bialskim szpitalu został odwołany. Lekarze dostaną od września 100 proc. podwyżki. Wywalczyli też stałą comiesięczną premię.

Pierwsza w czerwcu.

- Prawie wszyscy lekarze byli gotowi strajkować. Potwierdziło to nasze referendum - mówi lek. med. Dariusz Pilipiuk, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. - W poprzednim tygodniu strajkowaliśmy już w niektórych poradniach przyszpitalnych. Żądaliśmy wynagrodzenia na poziomie podwójnej średniej krajowej z grudnia 2006 roku. I tak ma być od 1 września. Specjaliści dostaną 5 tys. zł brutto. Z tego, co słyszę, koledzy są zadowoleni. A szpital nie straci pracowników.
Porozumienie zakończyło spór zbiorowy w szpitalu, komitet strajkowy został rozwiązany. - Wybraliśmy kompromis. Nie dopuściliśmy do rozszerzenia strajku na oddziały szpitalne - mówi Dariusz Oleński, dyrektor szpitala. - Nie chcieliśmy dopuścić do powtórki sytuacji sprzed roku, czyli ciągnącego się przez dwa tygodnie strajku. Straciliśmy wtedy około 700 tys. zł. Nie odzyskaliśmy już tych pieniędzy i to, mimo że wprowadziliśmy duży program restrukturyzacyjny!

Oleński niechętnie rozmawia o przyszłych zarobkach lekarzy, ale potwierdza kwotę 5 tys. zł dla lekarzy z II stopniem specjalizacji. Wyjaśnia, że teraz konieczne będą konsultacje ze związkami zawodowymi i decyzje Rady Społecznej szpitala. Przyznaje też, że trwają rozmowy o podwyżkach wynagrodzeń pielęgniarek.
Dyrektor obawia się, że w związku z podwyżkami, na wszystko nie wystarczy pieniędzy i, że może się to skończyć ograniczeniem inwestycji. Tymczasem już w połowie czerwca ma się zacząć poważna modernizacja oddziału kardiologicznego. Powstanie m.in. pracownia hemodynamiczna. A w 2008 roku ma być nadbudowane na budynku przychodni piętro przeznaczone na dwa kolejne oddziały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!