czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Strajku nie będzie, będą podwyżki

Dodano: 5 czerwca 2007, 18:12

Zapowiadany na poniedziałek strajk w bialskim szpitalu został odwołany. Lekarze dostaną od września 100 proc. podwyżki. Wywalczyli też stałą comiesięczną premię.

Pierwsza w czerwcu.

- Prawie wszyscy lekarze byli gotowi strajkować. Potwierdziło to nasze referendum - mówi lek. med. Dariusz Pilipiuk, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. - W poprzednim tygodniu strajkowaliśmy już w niektórych poradniach przyszpitalnych. Żądaliśmy wynagrodzenia na poziomie podwójnej średniej krajowej z grudnia 2006 roku. I tak ma być od 1 września. Specjaliści dostaną 5 tys. zł brutto. Z tego, co słyszę, koledzy są zadowoleni. A szpital nie straci pracowników.
Porozumienie zakończyło spór zbiorowy w szpitalu, komitet strajkowy został rozwiązany. - Wybraliśmy kompromis. Nie dopuściliśmy do rozszerzenia strajku na oddziały szpitalne - mówi Dariusz Oleński, dyrektor szpitala. - Nie chcieliśmy dopuścić do powtórki sytuacji sprzed roku, czyli ciągnącego się przez dwa tygodnie strajku. Straciliśmy wtedy około 700 tys. zł. Nie odzyskaliśmy już tych pieniędzy i to, mimo że wprowadziliśmy duży program restrukturyzacyjny!

Oleński niechętnie rozmawia o przyszłych zarobkach lekarzy, ale potwierdza kwotę 5 tys. zł dla lekarzy z II stopniem specjalizacji. Wyjaśnia, że teraz konieczne będą konsultacje ze związkami zawodowymi i decyzje Rady Społecznej szpitala. Przyznaje też, że trwają rozmowy o podwyżkach wynagrodzeń pielęgniarek.
Dyrektor obawia się, że w związku z podwyżkami, na wszystko nie wystarczy pieniędzy i, że może się to skończyć ograniczeniem inwestycji. Tymczasem już w połowie czerwca ma się zacząć poważna modernizacja oddziału kardiologicznego. Powstanie m.in. pracownia hemodynamiczna. A w 2008 roku ma być nadbudowane na budynku przychodni piętro przeznaczone na dwa kolejne oddziały.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!