sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Studenci chcą zostać dawcami szpiku kostnego

Dodano: 17 grudnia 2010, 17:56
Autor: (pim)

Aż 85 bialskich studentów zarejestrowało się w piątek na liście potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zrobili to podczas imprezy "Uśmiech na gwiazdkę”, którą zorganizowali studenci turystyki i rekreacji AWF.

Przyszli na nią nie tylko studenci Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu AWF, ale także z innych uczelni. Pośród osób chętnych do niesienia pomocy znalazł się m.in. Piotr Wieczorek z Państwowej Szkoły Wyższej. Na potrzeby akcji przybył do AWF profesjonalny ambulans i wyspecjalizowany personel medyczny.

Koordynująca działania studentów dr Katarzyna Rutkowska powiedziała, że impreza III roku turystyki i rekreacji obfituje w wiele atrakcji.

- Studenci przygotowali wystawę oraz działania plastyczne i aukcję. W sumie zebraliśmy 1 207 zł i 2 euro. Chcemy kupić sprzęt sportowy dla dzieci niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Będziemy jeszcze do 31 grudnia prowadzić aukcję, w której będzie można kupić m.in. koszulkę startową z podpisami kadry skoczków narciarskich i autografy Kabaretu Skeczów Męczących – mówi Katarzyna Rutkowska.

Kontakt w sprawie aukcji: usmiechnagwiazdke@wp.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!