środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Szkolne roszady

Dodano: 21 stycznia 2002, 16:34
Autor: (otr)

Zarząd powiatu bialskiego przyjął w minionym tygodniu projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, w którego skład wchodzi sześcioletnia szkoła specjalna, publiczne gimnazjum oraz internat.

Stanowisko o likwidacji ośrodka i powołania Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Kozuli władze starostwa przedstawiły radzie pedagogicznej zalutyńskiej placówki oraz rodzicom wychowanków.
- Przyczyną likwidacji ośrodka w Zalutyniu jest zły stan techniczny budynków. Realizacja wszystkich zaleceń sanepidu, straży pożarnej i nadzoru budowlanego wymaga nakładów finansowych porównywalnych do budowy nowych obiektów. Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz właściwych warunków mieszkalnych i edukacyjnych zarząd podjął tę decyzję zdając sobie sprawę, iż łączy się to ze zwolnieniami pracowników. W nowo powołanym Zespole Szkół Specjalnych w Kozuli będą zatrudnieni tylko nauczyciele z Zalutynia. Zarząd będzie też rozważał możliwość zatrudnienia ich w innych placówkach powiatu, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami - podkreśla Bogdan Sozoniuk, rzecznik prasowy starostwa.
Nauczyciele SOSz-W w Zalutyniu wystąpili z inicjatywą powołania stowarzyszenia, które by prowadziło niepubliczną placówkę oświatową dla dzieci specjalnej troski. W związku z tymi planami poprosili o nieodpłatne przekazanie majątku po zlikwidowanym ośrodku. - Zarząd widzi taką możliwość, ale decyzję w tej sprawie podejmie rada powiatu - wyjaśnia rzecznik.
Pozytywnie o zmianach wypowiedzieli się rodzice wychowanków z Zalutynia, którzy na zaproszenie władz samorządowych wizytowali placówkę w Kozuli i, jak mówi rzecznik, byli gotowi przenieść swoje dzieci choćby od zaraz.
Jeżeli Rada Powiatu podejmie proponowaną przez zarząd uchwałę, likwidacja placówki w Zalutyniu nastąpi z początkiem nowego roku szkolnego
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24