czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Szkolne roszady

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2002, 16:34
Autor: (otr)

Zarząd powiatu bialskiego przyjął w minionym tygodniu projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, w którego skład wchodzi sześcioletnia szkoła specjalna, publiczne gimnazjum oraz internat.

Stanowisko o likwidacji ośrodka i powołania Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Kozuli władze starostwa przedstawiły radzie pedagogicznej zalutyńskiej placówki oraz rodzicom wychowanków.
- Przyczyną likwidacji ośrodka w Zalutyniu jest zły stan techniczny budynków. Realizacja wszystkich zaleceń sanepidu, straży pożarnej i nadzoru budowlanego wymaga nakładów finansowych porównywalnych do budowy nowych obiektów. Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz właściwych warunków mieszkalnych i edukacyjnych zarząd podjął tę decyzję zdając sobie sprawę, iż łączy się to ze zwolnieniami pracowników. W nowo powołanym Zespole Szkół Specjalnych w Kozuli będą zatrudnieni tylko nauczyciele z Zalutynia. Zarząd będzie też rozważał możliwość zatrudnienia ich w innych placówkach powiatu, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami - podkreśla Bogdan Sozoniuk, rzecznik prasowy starostwa.
Nauczyciele SOSz-W w Zalutyniu wystąpili z inicjatywą powołania stowarzyszenia, które by prowadziło niepubliczną placówkę oświatową dla dzieci specjalnej troski. W związku z tymi planami poprosili o nieodpłatne przekazanie majątku po zlikwidowanym ośrodku. - Zarząd widzi taką możliwość, ale decyzję w tej sprawie podejmie rada powiatu - wyjaśnia rzecznik.
Pozytywnie o zmianach wypowiedzieli się rodzice wychowanków z Zalutynia, którzy na zaproszenie władz samorządowych wizytowali placówkę w Kozuli i, jak mówi rzecznik, byli gotowi przenieść swoje dzieci choćby od zaraz.
Jeżeli Rada Powiatu podejmie proponowaną przez zarząd uchwałę, likwidacja placówki w Zalutyniu nastąpi z początkiem nowego roku szkolnego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!