sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Szkoły przygotowują się do powrotu uczniów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2012, 16:38

– W trzech szkołach zmienili się dyrektorzy. W dwóch w związku z tym, że przeszli na emeryturę, w jednej w związku z dymisją dyrektora – mówi Janusz Kozioł, starosta powiatu łukowskiego.

Chodzi o Zespoły Szkół nr 1 i 2, a w ostatnim przypadku o rezygnację Janusza Zboiny, dyrektora Zespołu Placówek w Łukowie.

Jeszcze większa zmiana czeka I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie. – Rozpocznie nowy rok szkolny w nowym budynku dydaktycznym – mówi Kozioł. – Może się to opóźnić najwyżej o kilka dni. Wykonawca niedługo zgłosi nam budynek do odbioru, ale musimy jeszcze uzyskać opinie odpowiednich służb, inspekcji i straży.

Szkoła nawet nie zmieni adresu, bo budynek znajduje się tuż obok dotychczasowej siedziby I LO. Ale zmiany mają być odczuwalne. – Warunki do pracy i do nauki będą znakomite – ocenia Kozioł. – To duża szkoła, a lekcje będą odbywały się na jedną zmianę. To świadczy o tym, że nowy budynek jest duży i z odpowiednią liczbą sal dydaktycznych.

– W pozostałych nie było potrzeby wykonywania większych remontów, bo ich stan jest dobry. To są budynki nowe albo odnowione – dodaje Kozioł.

W Białej Podlaskiej sporo zmieniło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J.I. Kraszewskiego. Budynek dydaktyczny wraz z pływalnią i łącznikiem przeszedł remont. Odnowione zostały zewnętrzne ściany, do wymiany poszła więźba dachowa, stolarka okienna, rury i pompy wodne. Remont obejmował też układanie nowej glazury. Kosztował w sumie ok. 1 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków unijnych i częściowo z budżetu miasta.

Oprócz tego w wakacje za ok. 150 tys. zł utwardzono dojazdy i place przed Zespołem Szkół Specjalnych przy ul. Orzechowej i przed Szkołą Podstawową nr 4 przy ul. Moniuszki.

Pozostałe szkoły i placówki prowadzone przez miasto wykonują remonty we własnym zakresie. Korzystają nie tylko ze środków z budżetu miasta, ale i z własnych dochodów.

– Prace dotyczą m.in. częściowego malowania korytarzy szkolnych i pomieszczeń dydaktycznych, wymiany zniszczonych płytek glazury i terrakoty oraz białej instalacji w sanitariatach uczniowskich, naprawy podłóg w salach dydaktycznych, częściowej naprawy pokrycia dachowego – wylicza Mieczysław Najdychor z Wydziału Edukacji w Bialskim Urzędzie Miasta.

Remontów doczekały się także szkoły i przedszkola w Międzyrzecu Podlaskim. Prace były wykonywane nie tylko w wakacje, ale także już w czasie zimowych ferii. W efekcie w Przedszkolu nr 2 w trzech salach leżą nowe panele, przedszkole nr 3 przeszło generalny remont łazienki, a w tym z numerem 4 wyremontowano zmywalnię.

W Gimnazjum nr 1 nowe oświetlenie pojawiło się w dwóch salach, a w Szkole Podstawowej nr 3 w sześciu klasach. Jeszcze więcej pomieszczeń zostało odnowionych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. W 12 salach są panele podłogowe, a 20 zostało odmalowanych.

Remonty wykonywali pracownicy Miejskiego Zespołu Gospodarczo-Administracyjnego w Międzyrzecu Podlaskim. – Pieniędzy nie jest wiele, dlatego kiedy są, to co jesteśmy w stanie, wykonujemy własnymi środkami – mówi Karol Stefaniuk, dyrektor MZGA.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!